Що робити, коли булять дитину: поради батькам
Джерело: Олена Зеленська/Телеграм
У світі 16 % підлітків стають об’єктами кібербулінгу, тобто зазнають приниження й залякування через інтернет. Тоді як майже 12 % підлітків визнали, що самі булили когось онлайн.
Це дані дослідження в межах міжнародного проєкту “Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді”, опубліковані у 2024 році. Дослідження проводили серед підлітків у Центральній Азії, Канаді та Європі, і в Україні також. Як зауважила перша леді Олена Зеленська, про це розповідала про нього на четвертому Саміті перших леді та джентльменів, де тему булінгу згадували аж на двох панелях: про безпечний кіберпростір і безпечне шкільне середовище.
На жаль, булінг є не лише в інтернеті. Дітей можуть ображати у школі, і тоді батьки чують: “Я не хочу туди йти”, однак не розуміють причин. Важливо ж, що булінг не якась разова сварка з однолітками. Це систематичне приниження дитини, що може значно вплинути на формування її особистості та стан здоров’я, – наголосила вона у повідомленні.
Експерти Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” зібрали для батьків, опікунів і вчителів низку порад, що допоможуть правильно зреагувати на булінг і вчасно убезпечити від нього дитину. А можливо, і врятувати її, доки цькування не завдало критичної шкоди.
- Американські вчені довели, що надмірне використання гаджетів збільшує ризик психічних захворювань у молоді.
- 22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.
- У Львівській області учні одного з училищ побили студентів першого курсу. Правоохоронці розпочали кримінальне розслідування цього інциденту.
- Столичні правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом завдання тілесних ушкоджень дитині.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Головний виконавчий продюсер програми “60 хвилин” на CBS News Білл Оуенс йде у відставку через занепокоєння щодо редакційної незалежності на тлі судової тяганини з президентом США Дональдом Трампом.
Зірка серіалу “Білий лотос”, британська акторка Еймі Лу Вуд, виступила з різкою критикою шоу Saturday Night Live після виходу скетчу, де, за її словами, висміяли її зуби.
24 квітня Індія офіційно перекрила шлюзи на своїх дамбах, зупинивши потік води річки Інд у бік Пакистану. Ісламабад попереджав, що розглядатиме водну блокаду як акт війни.
Гонконзьке видання South China Morning Post повідомило про низку дивних смертей відомих китайських фахівців у сфері розвитку штучного інтелекту протягом останніх років.