Шлях пастора Аделаджі: від зруйнованої церкви до нових можливостей для Африки

Джерело: The Economist
Сандей Аделаджа, пастор, який став відомим в Україні, повертається в Африку, щоб продовжити боротьбу за духовність та справедливість для африканських дітей.
Сандей Аделаджа, нігерійський пастор, який здобув світову популярність завдяки створенню однієї з найбільших церков у Європі, планує повернутися до Африки, щоб присвятити себе допомозі африканським дітям. Релігійний лідер, який у 1993 році приїхав до України, швидко став ключовою фігурою у релігійному і політичному житті країни. Його церква, відома під назвою “Посольство Благословенного царства Божого для всіх народів”, здобула величезну популярність, а кількість прихожан у певні моменти сягала до 25 000 осіб.
Церква Аделаджі стала важливим центром для багатьох українців, особливо в період 1990-х і 2000-х років, коли країна переживала економічну та соціальну нестабільність. Вона пропонувала духовну підтримку в часи гіперінфляції, державного колапсу та соціальних потрясінь. Сам Аделаджа став не лише релігійним, а й політичним діячем, оскільки церква мала зв’язки з важливими політичними фігурами України.
Однак успіх церкви Аделаджі не тривав вічно. В кінці 2000-х років розгорівся великий фінансовий скандал, пов’язаний з інвестиційною компанією King’s Capital, де багато прихожан церкви стали жертвами шахрайства. Протягом цього часу Аделаджа став об’єктом звинувачень у причетності до фінансових махінацій. Пастор заявляв, що він майже нічого не знав про схему, однак через ці звинувачення його репутація значно постраждала. Хоча Сандей Аделаджа не був засуджений у суді й суд у 2023 році визнав справу застарілою, церква зазнала значних втрат. Членство скоротилося, філії закрилися, а амбітні плани щодо міжнародної експансії були скасовані.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.