Шмигаль запевнив, що понад 80% об’єктів ЖКГ в Україні готові до опалювального сезону

Джерело: звіт глави уряду у Верховній Раді

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що станом на сьогодні, вже 82% об’єктів житлово-комунального господарства по всій Україні готові до опалювального сезону.

За словами Шмигаля, осінньо-зимовий період буде “надзвичайно складним”. За даними Мінінфраструктури підтверджується готовність станом на зараз на 82% об’єктів житлово-комунального господарства до опалювального сезону. У тилових регіонах ці показники “трошки вищі”, у прифронтових територіях “дещо нижчі”. Наприклад, у Запорізькій області 79%, найнижчий показник в Херсонській області – 54% по готовності.

Підприємства потребують додаткового обладнання, додаткових грошей. В бюджеті в Фонді відновлення кошти є на сьогодні, також ми дофінансовуємо заходи з резервного фонду. Буквально півтора тижня тому були виділені додаткові кошти для Бурштина і Добротвора, які втратили можливість опалення, і там будуються відповідні теплові станції для підтримки тепла в цих містах в зимовий період. Це просто один з прикладів, — зазначив глава уряду.

Однак, крім цього, міста і підприємства потребують додатково 423 установки і 300 когенераційних установки і 300 блочно-модульних котелень. Прем’єр додав, що основна увага була зосереджена на Харкові та області з забезпечення таким обладнанням.

Також Шмигаль зауважив, що урядом профінансовано практично більш як 10 мільярдів гривень по захисту енергооб’єктів, окремо більше ніж 5 мільярдів гривень профінансувало “Укренерго” на створення відповідного захисту.

Додамо, 8 травня Кабінет міністрів України створив штаб підготовки до наступного опалювального сезону. До складу штабу увійшли представники ключових міністерств та відомств, народні депутати, представники громад.

Штаб мав координувати всі роботи з подолання наслідків російського енергетичного терору, модернізації та адаптації паливно-енергетичного комплексу до нових викликів.

Водночас як повідомив нардеп Олексій Гончаренко, у першому кварталі 2024 року з Державного бюджету не виділяли кошти на захист енергетичних об’єктів України.

Державний департамент США висловив стурбованість розширенням воєнної співпраці між Північною Кореєю та Росією, повідомив речник Держдепартаменту США Метью Міллер.

16 вересня Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що вітає переговори про використання Україною ракет великої дальності для ударів по території Росії, однак, зауважив, що будь-яке рішення з цього питання повинні приймати окремі союзники.

Обороняючи Україну на фронті загинув 59-річний офіцер Сил спеціальних операцій, старший лейтенант ЗСУ, партієць “Євросолідарності” Андрій Гринюк. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативні ситуацію на фронті станом на 22:00 16 вересня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойових зіткнення.

МЗС України звернулося до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста з закликом “приєднатися до заходів гуманітарного реагування” в районах Курської області, котрі перебувають під контролем ЗСУ.