Шольц проти постачання Україні ракет Taurus через побоювання нападу на Кримський міст

Джерело: Yahoo News

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовляється надсилати Україні крилаті ракети Taurus через побоювання, що вони будуть використані для атаки на Керченський міст.

3 вересня німецька газета Bild писала, що у Німеччини зберігається недовіра до України щодо “можливого розгортання на території Росії”. Неназваний український чиновник сказав, що це “знову виправдання з боку Німеччини”.

Bild повідомила, що канцлер Німеччини протистоїть тиску з боку Великої Британії та України щодо постачання ракет, попри запевнення Британії, що вони будуть випущені лише по цілях, схвалених Німеччиною.

Британські офіційні особи намагалися переконати Шольца, що він може уникнути значної ескалації з Росією, показавши йому дані розвідки, які підтверджують, що Україна не завдає ударів Storm Shadow по цілях без британського дозволу.

Німецькі опозиційні депутати засудили рішення Шольца щодо ракет Taurus, назвавши це символом “повної неспроможності” Німеччини бути лідером європейської безпеки.

Україна особливо прагне придбати ракети Taurus, оскільки вони мають більшу дальність, ніж Storm Shadows і французькі SCALP, які вже поставлені в Україну.

Довідка. Taurus — керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовуються українськими військовими.

Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.