Шольц розкритикував союзників ЄС за «недостатню військову підтримку України»

Джерело: Reuters

8 січня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що більшість країн Європейського Союзу не постачає Україні достатньо озброєння, щоб допомогти боротися з російським вторгненням, закликавши союзників посилити свої зусилля.

Коли військова допомога США Україні вичерпалася за 2023 рік, Шольц наполягав на необхідності активізації Європи, повторюючи свою мантру про те, що німецький уряд підтримуватиме Київ “стільки, скільки буде потрібно”.

Німеччина піддавалася значній критиці в перші місяці повномасштабного російського вторгнення за те, що вона не змогла активізуватись і надати необхідної військової підтримки Києву, очікуваної від однієї з головних європейських країн.

Однак зараз це один із провідних постачальників як озброєння, так і фінансової допомоги. Зокрема наприкінці минулого року ФРН погодилася подвоїти військову допомогу для України у 2024 році до 8 мільярдів євро.

Яким би значним не був внесок Німеччини, його буде недостатньо для реалізації безпеки України в довгостроковій перспективі, — пояснив Шольц. — Тому я закликаю союзників в Європейському Союзі посилити свої зусилля щодо України. Запланованих постачань озброєння в Україну більшості країн ЄС недостатньо, — додав він.

Шольц зазначив, що Берлін звернувся до ЄС з проханням перевірити в окремих державах-членах заплановані постачання, оскільки, можливо, не про всі було відомо.

Канцлер Німеччини висловив упевненість, що блок погодить запропонований ним пакет допомоги Україні в 50 мільярдів євро на майбутньому екстреному саміті 1 лютого. ЄС не зміг узгодити рішення на саміті ЄС у грудні 2023 року через спротив Угорщини.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.