Шольц запропонував Орбану «випити кави», що дозволило проголосувати на користь України

Джерело: Politico

Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час дискусії запропонував прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану вийти й “випити кави”, що дозволило лідерам ЄС проголосувати за початок переговорів про вступ України до блоку.

Олаф Шольц запропонував, що якщо Орбан справді не бажає погоджуватися на початок переговорів, йому слід ненадовго залишити залу. 

За словами Шольца, це дозволило 26 лідерам ЄС, які залишилися, схвалити шлях України до вступу з необхідною одностайністю, тоді як Орбан все одно може сказати, що не голосував “за”.

Думка про те, що лідер ЄС повинен був залишити зал, щоб досягти одностайності, дуже незвична. Насправді офіційні особи та дипломати ЄС на саміті в четвер не змогли сказати, чи застосовувався такий крок Шольца колись раніше.

Нагадаємо, що 14 грудня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан покинув залу, коли решта лідерів приймали рішення розпочати переговори з Україною щодо вступу, повідомили троє дипломатів ЄС. Дипломати зауважили, що жодна країна не проголосувала проти, тож Євросоюз законно погодив рішення.

Згодом Орбан підтвердив свою позицію стосовно початку переговорів, одначе додав, що 26 інших країн ЄС наполягали на початку переговорів з Києвом, тому Угорщина вирішила, що вони можуть йти своїм шляхом.

Зауважимо, 14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.

За оцінками аналітиків, Кремль не готував російський інформаційний простір до укладення мирної угоди чи закінчення війни з Україною.

Під час церемонії вручення премії Trophée Chopard на Каннському кінофестивалі американська акторка Анджеліна Джолі згадала митців, котрі загинули через війну. У своїй промові акторка зокрема вшанувала памʼять української письменниці Вікторії Амеліної.

Італія у межах нового пакета військової допомоги планує передати Україні до 400 бронетранспортерів VCC-2 Camilino — локальну модифікацію американських M113A1, вперше випробуваних ще під час війни у В’єтнамі.

На початку повномасштабного вторгнення Україна критично залежала від західного озброєння. Нині ж, в умовах обстрілів та обмеженого фінансування, оборонна промисловість країни досягла історичного максимуму.

Данія офіційно оголосила 26-й пакет військової допомоги Україні на понад 560 млн євро. Пакет фінансується в межах військової підтримки Українського фонду та з Європейського фонду миру (EPF) і розрахований на 2025-2028 роки.