Штучний інтелект навчився розпізнавати біль у котів

Джерело: Sky News

У Японії розробили застосунок на основі штучного інтелекту, що здатен розпізнавати біль у котів, просканувавши морду тварини.

За даними видання, ШІ вивчив фотографії 6 тисяч котів. Розробники додатку стверджують, що його точність становить понад 95%.

Очільник Центру медицини тварин при Університеті Ніхон, який працював над застосунком, розповів, що такі ветеринари, як він, можуть визначити, болить тварині чи ні, проте власникам зробити це складніше.

“Понад 70% котів похилого віку страждають від артриту або болю, але лише 2% з них потрапляють до лікарні. Тому замість остаточного діагнозу ми використовуємо (додаток – ред.) як інструмент, який допомагає власникам зрозуміти, чи є ситуація нормальною, чи ні”, – пояснив він.

Зазначається, що з моменту запуску застосунку в Японії минулого року ним скористалися понад 230 тисяч осіб. Жителька Токіо Маюмі Кітаката мешкає разом зі своїм 14-річним котом Чі. За її словами, вона щодня використовує застосунок, щоб дізнатися, чи нічого тварині не болить.

“Він у такому віці, коли з’являється все більше і більше хвороб. Тому можливість проконсультуватися з ветеринаром, але при цьому зменшити кількість візитів до лікарні, дуже важлива для нього і для мене”, – поділилася жінка.

Згідно зі звітом Управління ООН з наркотиків та злочинності (UNODC), впливові злочинні угруповання в Південно-Східній Азії активно використовують месенджер Telegram для здійснення широкомасштабної незаконної діяльності. 

У Костянтинівці Донецької області рятувальники протягом майже двох діб гасили пожежу, що виникла внаслідок атаки російських військ.

Вірус пташиного грипу типу H5N1 став причиною смерті 47 тигрів, трьох левів і пантери у зоопарках В’єтнаму.

У Києві повідомили про підозру чоловіку, котрий щосили вдарив пуделя ногою по голові. За жорстоке поводження з твариною йому загрожує тривалий термін ув’язнення.

Вчені з Китаю розробили нитку для хірургічного шва, яка прискорює загоєння ран і знижує ризик інфекції завдяки електростимуляції. Новий шовний матеріал генерує електричний заряд під час навантаження, що відбувається під час руху, допомагаючи загоєнню тканин.