Штучний інтелект навчився розпізнавати біль у котів

Джерело: Sky News

У Японії розробили застосунок на основі штучного інтелекту, що здатен розпізнавати біль у котів, просканувавши морду тварини.

За даними видання, ШІ вивчив фотографії 6 тисяч котів. Розробники додатку стверджують, що його точність становить понад 95%.

Очільник Центру медицини тварин при Університеті Ніхон, який працював над застосунком, розповів, що такі ветеринари, як він, можуть визначити, болить тварині чи ні, проте власникам зробити це складніше.

“Понад 70% котів похилого віку страждають від артриту або болю, але лише 2% з них потрапляють до лікарні. Тому замість остаточного діагнозу ми використовуємо (додаток – ред.) як інструмент, який допомагає власникам зрозуміти, чи є ситуація нормальною, чи ні”, – пояснив він.

Зазначається, що з моменту запуску застосунку в Японії минулого року ним скористалися понад 230 тисяч осіб. Жителька Токіо Маюмі Кітаката мешкає разом зі своїм 14-річним котом Чі. За її словами, вона щодня використовує застосунок, щоб дізнатися, чи нічого тварині не болить.

“Він у такому віці, коли з’являється все більше і більше хвороб. Тому можливість проконсультуватися з ветеринаром, але при цьому зменшити кількість візитів до лікарні, дуже важлива для нього і для мене”, – поділилася жінка.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.