Шукав «слабкі місця» в оборонній лінії на півночі України: СБУ затримала агента ФСБ
Джерело: СБУ
Співробітники Служби безпеки затримали агента ФСБ, який відстежував розташування укріпрайонів та опорних блокпостів, що забезпечують оборону північних рубежів України.
Також агент РФ намагався виявити орієнтовні локації зенітно-ракетних комплексів української ППО.
Для збору розвідданих фігурант об’їжджав на велосипеді місцевість та приховано фотографував локації Сил оборони. Отримані відомості він мав передати окупантам через месенджер у вигляді медіафайлів із прив’язкою до місцевості.
Співробітники СБУ спрацювали на випередження – завчасно затримали російського агента і тим самим запобігли передачі розвідінформації агресору.
За даними слідства, затриманим є місцевий комунальник, якого дистанційно завербував співробітник прикордонного управління ФСБ РФ по Брянській області. Його особу вже встановлено Службою безпеки.
У поле зору російських окупантів зрадник потрапив ще в кінці 2023 року через свої антиукраїнські дописи у прокремлівських телеграм-каналах. Згодом його залучили до розвідувально-підривної діяльності на користь ФСБ.
Під час обшуку у помешканні фігуранта вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку та інші речові докази злочинної діяльності.
Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Наразі зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.
- Співробітники Служби безпеки затримали у Запоріжжі російського агента, який розвідував місця дислокації та переміщення українських бойових кораблів.
- За матеріалами Служби безпеки, агент ФСБ РФ, який шпигував за далекобійною артилерією ЗСУ на Дніпропетровщині, отримав 15 років ув’язнення.
- Агентку ФСБ, яка коригувала повітряні атаки РФ на Дніпропетровщину, засудили до 15 років ув’язнення.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.