Швейцарія оголосила про боротьбу з відмиванням грошей: росіяни втратять змогу обходити західні санкції
Джерело: Financial Times
Швейцарія запропонувала радикальні заходи для боротьби з відмиванням грошей, намагаючись позбутися репутації країни як притулку для нечесно здобутих доходів. І попри те, що план уряду спрямований на боротьбу з відмиванням грошей загалом, громадяни РФ, зокрема ті, хто намагається обходити санкції, займають важливе місце при обговоренні посилення фінансового режиму.
Основні положення запропонованого законопроєкту:
- усі зареєстровані компанії, трасти та інші юрособи мають розкрити своїх бенефіціарних власників;
- вимоги стосовно боротьби з відмиванням грошей вимагатимуться і від юристів, консультантів, бухгалтерів та інших провайдерів послуг. Вони повинні перевіряти клієнтів, зберігати інформацію про результати перевірок, повідомляти владу про підозрілі випадки;
- вводяться заходи, покликані запобігти обходу санкційних обмежень;
- поріг для оплати готівкою угод з дорогоцінними металами знижений зі $114 000 до $17 100.
Швейцарія опинилася під особливим міжнародним тиском з метою посилення фінансового контролю в результаті повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Попри те, що багата альпійська країна підтримувала ЄС у введенні санкцій проти РФ, критики звинувачували Берн у неадекватному контролі за дотриманням обмежень.
Швейцарія залишається єдиною країною в Європі, яка не має реєстру бенефіціарних власників. Критики стверджують, що це дозволяє олігархам та злочинцям з усього світу ховати гроші, користуючись послугами юристів та консультантів.
Влада країни пропонує зробити реєстр закритим, однак, надати доступ регуляторам, уряду, а також акредитованим банкам та юристам, які проводять перевірку клієнтів. Вести реєстр буде федеральна поліція. Критики вже попереджають, що остаточні заходи можуть бути значно пом’якшені.
Згідно з політичною системою Швейцарії, яка базується на консенсусі, необхідний період консультацій з політичними партіями, кантональними урядами та громадськими групами, включаючи впливове банківське та адвокатське лобі. Це відбудеться протягом наступних трьох місяців.
- 16 серпня, Федеральний уряд Швейцарії ухвалив рішення про запровадження додаткових санкцій проти Російської Федерації.
- На засіданні 30 серпня Федеральна рада Швейцарії вирішила, що країна приєднається до Реєстру збитків.
- Федеральна рада Швейцарії приєдналась до рішення Європейського Союзу про невизнання документів, виданих Росією на тимчасово окупованих нею територіях України та Грузії.
- Швейцарський приватний банк Julius Baer припинить усі операції з клієнтами, що базуються в Росії.
Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського “Газпромбанку” під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.
Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 214 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Сіверському, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках.
15 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що протягом тижня російські війська застосували проти території України понад 600 КАБів, більш як 500 дронів та 100 ракет.
15 грудня, під час першого візиту на французький острів Корсика, Папа Римський Франциск згадав російський народ у полуденній молитві про мир у кафедральному соборі міста Аяччо.