Швейцарія оголосила про боротьбу з відмиванням грошей: росіяни втратять змогу обходити західні санкції
Джерело: Financial Times
Швейцарія запропонувала радикальні заходи для боротьби з відмиванням грошей, намагаючись позбутися репутації країни як притулку для нечесно здобутих доходів. І попри те, що план уряду спрямований на боротьбу з відмиванням грошей загалом, громадяни РФ, зокрема ті, хто намагається обходити санкції, займають важливе місце при обговоренні посилення фінансового режиму.
Основні положення запропонованого законопроєкту:
- усі зареєстровані компанії, трасти та інші юрособи мають розкрити своїх бенефіціарних власників;
- вимоги стосовно боротьби з відмиванням грошей вимагатимуться і від юристів, консультантів, бухгалтерів та інших провайдерів послуг. Вони повинні перевіряти клієнтів, зберігати інформацію про результати перевірок, повідомляти владу про підозрілі випадки;
- вводяться заходи, покликані запобігти обходу санкційних обмежень;
- поріг для оплати готівкою угод з дорогоцінними металами знижений зі $114 000 до $17 100.
Швейцарія опинилася під особливим міжнародним тиском з метою посилення фінансового контролю в результаті повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Попри те, що багата альпійська країна підтримувала ЄС у введенні санкцій проти РФ, критики звинувачували Берн у неадекватному контролі за дотриманням обмежень.
Швейцарія залишається єдиною країною в Європі, яка не має реєстру бенефіціарних власників. Критики стверджують, що це дозволяє олігархам та злочинцям з усього світу ховати гроші, користуючись послугами юристів та консультантів.
Влада країни пропонує зробити реєстр закритим, однак, надати доступ регуляторам, уряду, а також акредитованим банкам та юристам, які проводять перевірку клієнтів. Вести реєстр буде федеральна поліція. Критики вже попереджають, що остаточні заходи можуть бути значно пом’якшені.
Згідно з політичною системою Швейцарії, яка базується на консенсусі, необхідний період консультацій з політичними партіями, кантональними урядами та громадськими групами, включаючи впливове банківське та адвокатське лобі. Це відбудеться протягом наступних трьох місяців.
- 16 серпня, Федеральний уряд Швейцарії ухвалив рішення про запровадження додаткових санкцій проти Російської Федерації.
- На засіданні 30 серпня Федеральна рада Швейцарії вирішила, що країна приєднається до Реєстру збитків.
- Федеральна рада Швейцарії приєдналась до рішення Європейського Союзу про невизнання документів, виданих Росією на тимчасово окупованих нею територіях України та Грузії.
- Швейцарський приватний банк Julius Baer припинить усі операції з клієнтами, що базуються в Росії.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.