Швейцарія підтримує ідею створення спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України

Джерело: Swissinfo.ch.

Міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив, що Берн підтримує ідею створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.

Про це він повідомив у Нью-Йорку під час зустрічі, присвяченій статуту Міжнародного кримінального суду (МКС).

Як розповіли у виданні, незважаючи на те, що МКС у березні видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та російської дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової, суд не має повноважень та юрисдикції для розслідування злочину агресії проти України в цілому.

У зв’язку з цим серед дипломатів зараз шириться ідея створення спеціального трибуналу ООН, як це сталося, до прикладу, після війни в Югославії. За словами Кассіса, такий спеціальний трибунал має бути створений “у широких багатосторонніх межах та за збалансованої міжнародної підтримки”.

Своєю чергою, президент Швейцарії Берсе також розкритикував Росію у своєму виступі на Генеральній Асамблеї ООН.

“Розв’язавши агресивну війну проти України, Російська Федерація атакувала не лише мирну країну, а й міжнародне право та принципи багатосторонньої дипломатії”, – наголосив він.

При цьому він додав, що “ця агресія є справою рук постійного члена Ради Безпеки ООН, яка, відповідно до Статуту ООН, несе “головну відповідальність за підтримання міжнародного миру і безпеки”.

Глава МЗС Андрій Сибіга під час візиту до Брюсселя 20 травня закликав країни “Групи семи” знизити цінову стелю на російську нафту до 30 доларів за барель.

Командир батальйону 22-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Андрій Підлісний розкритикував діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

20 травня у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови №13301, в якому народні депутати пропонують звернутися до міжнародної спільноти з закликом визнати Північну Корею державою-агресоркою за її безпосередню участь у повномасштабній війні РФ проти України.

20 травня Рада Європейського Союзу запровадила нові санкції проти трьох російських військових структур, причетних до розробки й використання хімічної зброї на території України.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.