Швейцарія підтримує ідею створення спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України

Джерело: Swissinfo.ch.

Міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив, що Берн підтримує ідею створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.

Про це він повідомив у Нью-Йорку під час зустрічі, присвяченій статуту Міжнародного кримінального суду (МКС).

Як розповіли у виданні, незважаючи на те, що МКС у березні видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та російської дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової, суд не має повноважень та юрисдикції для розслідування злочину агресії проти України в цілому.

У зв’язку з цим серед дипломатів зараз шириться ідея створення спеціального трибуналу ООН, як це сталося, до прикладу, після війни в Югославії. За словами Кассіса, такий спеціальний трибунал має бути створений “у широких багатосторонніх межах та за збалансованої міжнародної підтримки”.

Своєю чергою, президент Швейцарії Берсе також розкритикував Росію у своєму виступі на Генеральній Асамблеї ООН.

“Розв’язавши агресивну війну проти України, Російська Федерація атакувала не лише мирну країну, а й міжнародне право та принципи багатосторонньої дипломатії”, – наголосив він.

При цьому він додав, що “ця агресія є справою рук постійного члена Ради Безпеки ООН, яка, відповідно до Статуту ООН, несе “головну відповідальність за підтримання міжнародного миру і безпеки”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.

19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів. 

Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.

19 листопада Україна використала американські далекобійні ракети ATACMS для удару по території Росії, скориставшись дозволом, щойно наданим адміністрацією президента Джо Байдена на 1000-й день повномасштабної війни.

США не бачать причин коригувати свою позицію щодо ядерної зброї у відповідь на рішення Росії змінити свою ядерну доктрину, заявив представник Ради національної безпеки. Крок Москви не став несподіваним і є продовженням тієї ж безвідповідальної риторики, що її постійно використовує Кремль після вторгнення в Україну.