Швейцарія планує обмежити прийом переселенців з України
Джерело: SRF
Швейцарія запроваджує нову політику стосовно переселенців з України, відмовляючись від швидкої допомоги і впроваджуючи додаткову перевірку.
Відтепер влада країни визначатиме, чи справді існувала загроза життю переселенця у тому регіоні України, звідки він прибув. Така політика відрізняється від підходу Євросоюзу, де допомога переселенцям збережеться до березня 2027 року.
Уряд Швейцарії планує провести консультації з ЄС та регіональними органами влади – кантонами. Нові правила, що розрізнятимуть “безпечні” та “небезпечні” регіони України, можуть почати діяти вже цієї осені.
За інформацією Державного секретаріату з питань міграції (SEM), у кількох західних регіонах України, контрольованих українською владою, немає активних бойових дій.
Стосовно переселенців, котрі вже отримали прихисток у Швейцарії, планують посилити умови перебування: якщо особа проведе в Україні понад 15 днів протягом півроку, вона втратить статус біженця. Раніше така норма дозволялася не більше 15 днів на квартал.
Наразі у Швейцарії проживає близько 69 тисяч українців зі спеціальним статусом біженця.
- Департамент соціального страхування Естонії оголосив про призупинення виплат компенсацій за житло та послуги перекладу для вимушено переселених осіб з України у столиці Таллінні.
- Європейські політики вважають, що нестача військової підтримки України з боку США може вплинути на перебіг війни та призвести до нової хвилі українських переселенців.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.
Ці вихідні принесуть Україні контрастну погоду: когось освіжить дощ і прохолода, а когось чекає справжня спека. Країна опиниться під впливом вологого повітря з грозами, рясними зливами та коливаннями температури. Подекуди можливі й штормові прояви та підняття рівня річок.