Швейцарія виділила додаткову допомогу для підтримки українців взимку

Джерело: Мінреінтеграції

Федеральна рада Швейцарії вирішила надати додаткові 11,8 мільйона швейцарських франків (понад 13,6 мільйона доларів) на підтримку населення України взимку.

Відтак ці кошти спрямують на підтримку кількох неурядових організацій, які надають допомогу українцям.

Зокрема, Швейцарська агенція розвитку та співробітництва збільшить підтримку програми допомоги Гуманітарного фонду ООН в Україні на 1,8 мільйона швейцарських франків. Ці кошти будуть витрачені на опалення, зимовий одяг, підтримку оренди й утеплення житла.

Крім того, у межах підтримки програми зимової допомоги Управлінню Верховного комісара ООН у справах біженців виділять три мільйони швейцарських франків (майже 3,5 мільйона доларів). Кошти спрямують на допомогу внутрішньо переміщеним особам та людям, які проживають на територіях, що зазнали пошкоджень внаслідок війни.

Водночас Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань виділяє 10 мільйонів швейцарських франків (приблизно 11,6 мільйона доларів) для ремонту пошкодженої енергетичної інфраструктури через Фонд підтримки енергетики Європейського співтовариства.

Загалом на допомогу українцям цієї зими Швейцарія виділила близько 26 мільйонів франків (приблизно 30 мільйонів доларів).

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.