Швейцарія виділила додаткову допомогу для підтримки українців взимку

Джерело: Мінреінтеграції

Федеральна рада Швейцарії вирішила надати додаткові 11,8 мільйона швейцарських франків (понад 13,6 мільйона доларів) на підтримку населення України взимку.

Відтак ці кошти спрямують на підтримку кількох неурядових організацій, які надають допомогу українцям.

Зокрема, Швейцарська агенція розвитку та співробітництва збільшить підтримку програми допомоги Гуманітарного фонду ООН в Україні на 1,8 мільйона швейцарських франків. Ці кошти будуть витрачені на опалення, зимовий одяг, підтримку оренди й утеплення житла.

Крім того, у межах підтримки програми зимової допомоги Управлінню Верховного комісара ООН у справах біженців виділять три мільйони швейцарських франків (майже 3,5 мільйона доларів). Кошти спрямують на допомогу внутрішньо переміщеним особам та людям, які проживають на територіях, що зазнали пошкоджень внаслідок війни.

Водночас Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань виділяє 10 мільйонів швейцарських франків (приблизно 11,6 мільйона доларів) для ремонту пошкодженої енергетичної інфраструктури через Фонд підтримки енергетики Європейського співтовариства.

Загалом на допомогу українцям цієї зими Швейцарія виділила близько 26 мільйонів франків (приблизно 30 мільйонів доларів).

Європейська Комісія допоможе Україні профінансувати закупівлю газу, зокрема через Ukraine Facility спільно з партнерами-виконавцями, що дозволить збільшити запаси газу для забезпечення безпеки постачання.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 лютого. Від початку цієї доби відбулося 92 бойових зіткнення.

Президента Володимира Зеленського закликали розблокувати кошти місцевого самоврядування для підтримки Сил оборони. На підписання відповідної петиції залишилося п’ять днів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна “можливо” зможе повернути частину окупованих Росією територій, однак це буде “непросте завдання”.

Глава РФ Володимир Путін 24 лютого скликав нараду щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів в РФ, заявивши, що рідкісноземельні метали є критично важливими для мікроелектроніки, енергетики, цифрової економіки, та цивільного та оборонного секторів Росії.