Скарлетт Йоганссон «шокована», оскільки голос чат-бота ШІ «страшно схожий» на її власний
Джерело: BBC News
Американська акторка Скарлетт Йоганссон, відома роллю у фільмах Marvel, сказала, що була “шокована” і “розлючена” після того, як OpenAI запустила чат-бот з “страшно схожим” голосом на її власний.
Актриса розповіла, що раніше відмовилася від пропозиції компанії озвучити нового чат-бота, який читатиме текст для користувачів.
Однак минулого тижня запустили нову модель під назвою Sky і коментатори зазначили, що голос чат-бота дуже схожий з голосом Йоганссон у фільмі “Вона” 2013 року.
Йоганссон звинуватила компанію та її засновника Сема Альтмана в навмисному копіюванні її голосу.
“Коли я почула опубліковане демо, я була шокована, розлючена і не вірила, що містер Альтман буде шукати голос, який звучить так моторошно схожий на мій. Містер Альтман навіть натякнув, що подібність була навмисною, написавши у Twitter [X] єдине слово “вона” — посилання на фільм, у якому я озвучила систему чату Саманту, яка має інтимні стосунки з людиною”, — сказала вона.
Актриса розповіла, що спочатку до неї звернувся Альтман щодо озвучення нового чат-бота у вересні.
“[Альтман] сказав мені, що, на його думку, озвучивши систему, я зможу подолати прірву між технологічними компаніями і креативцями та допомогти споживачам почуватися комфортно з сейсмічними змінами, що стосуються людей і ШІ. Він сказав, що відчуває, що мій голос буде втішати людей”.
Але зрештою вона відхилила пропозицію з особистих причин.
За два дні до випуску чат-бота, за словами актриси, Альтман зв’язався з її агентом, закликаючи Йоганссон переглянути свою початкову відмову співпрацювати з компанією.
В OpenAI наполягають на тому, що голос чат-бота не є “імітацією” голосу актриси.
“Голос Sky не належить Скарлетт Йоханссон, і він ніколи не мав на меті бути схожим на її”, — сказав Альтман.
Однак в компанії заявили, що все ж видалять голос.
- Програміст Джейсон Рорер на основі ШІ-моделі GPT-2 від американського стартапу OpenAI, створив власний сайт під назвою “Project December”, здатен імітувати спілкування із загиблими людьми.
- Дослідники зі Абу-Дабі, ОАЕ, розробили технологію на основі штучного інтелекту, яка може імітувати почерк людини.
- Google підтвердив, що буде обмежувати типи запитань, пов’язаних з виборами по всьому світу, які користувачі можуть адресувати чат-боту Gemini. Спочатку цю політику було введено в Індії перед наближенням квітневих виборів.
Журналіст Wall Street Journal Еван Гершкович, засуджений у Росії до 16 років колонії за шпигунство, опублікував своє перше розслідування після повернення до США.
Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського “Газпромбанку” під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.
На Харківщині врятували пораненого лебедя. Надзвичайники зауважили, що птах перебував на кризі місцевого ставка у селі Подворки.
З початку 2024 року населення Росії витратило на купівлю валянок 2,41 млрд рублів. Зазначається, що це найбільша сума за минулі три роки.
Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.