Словаччина не буде блокувати початок перемовин щодо вступу України в ЄС — прем’єр
Джерело: Pravda
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо висловив думку, що, на його погляд, Україна поки що не готова до членства в Євросоюзі. Однак він заявив, що Словаччина не буде заважати початку перемовин щодо вступу України в ЄС.
Фіцо висловив свою позицію під час виступу перед членами Європейського комітету словацького парламенту.
“Ми не будемо перешкоджати рішенню Євросоюзу розпочати переговори з Україною. Це політичне рішення, воно не має нічого спільного з реальністю. Україна абсолютно не готова до відкриття переговорів”, – сказав прем’єр.
Зауважимо, 8 листопада Європейська комісія рекомендувала розпочати процес перемовин щодо можливого вступу України до Європейського Союзу.
На сьогодні блокувати цей процес має намір Угорщина. 12 грудня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його країна готова зняти вето на план Європейського Союзу щодо фінансування України в обмін на мільярди, які блок заморозив через проблеми з верховенством права у країні.
Стало відомо, що влітку наступного року Урсула фон дер Ляєн, ймовірно, ризикує втратити посаду голови Єврокомісії, якщо піде на поступки прем’єру Угорщини Віктору Орбану, аби розблокувати рішення стосовно фінансування допомоги України.
Крім того, союзники прем’єра Угорщини Віктора Орбана планують провести закриту зустріч із республіканцями у Вашингтоні, щоб домогтися припинення американської військової підтримки України.
Початок переговорів про вступ України до Європейського союзу може бути відкладено до березня 2024 року через позицію Угорщини.
- Проросійського Роберта Фіцо в середу, 25 жовтня, призначили прем’єр-міністром Словаччини на чотирирічний термін. Він повернувся до влади вчетверте після того, як під час виборчої кампанії пообіцяв припинити військову підтримку України та критикував санкції проти Росії.
- Словаччина не буде підтримувати надання Україні військової допомоги для відбиття агресії ЗС РФ, заявив новопризначений прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.