Соцмережі прокоментували знищення російського ВДК «Цезар Куніков»
Джерело: Букви
Соціальні мережі “вибухнули” мемами на тему знищення російського ВДК “Цезар Куніков”.
Зокрема у жартівливих дописах відзначають, що корабель знищили саме у День закоханих.
Обіграли у соцмережах і назву корабля – “Цезар” – порівнюючи її з однойменною стравою.
Вранці 14 лютого стало відомо, що Збройні сили України спільно з Головним управління розвідки Міноборони атакували російський великий десантний корабель (ВДК) “Цезар Кініков”.
У результаті атаки морськими дронами “Magura V5”, по лівому борту корабля виникли пробоїни, після чого ворожий ВДК почав тонути.
У ГУР наголосили, що рівно 101 рік тому – 14 лютого 1943 року – було вбито російського офіцера Цезаря Кунікова, на честь якого й назвали корабель.
Знищений корабель був одним з найновіших у Росії. Він міг вміщати 87 членів екіпажу на борту.
Варто зауважити, що РФ використовувала “Цезар Куніков” під час воєн проти Грузії, Сирії та України.
За даними ВМС ЗСУ, на борту корабля під час атаки могло бути до 90 моряків.
У Кремлі коментувати атаку на ВДК відмовились.
- За словами речника Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука, на момент повномасштабного вторгнення в Україну російський Чорноморський флот налічував близько 80 бойових одиниць. Сили оборони вже завдали російському флоту значних втрат.
Російські військовими поблизу Часового Яру підпалили колектор, де 9 січня загинули близько ста їхніх побратимів внаслідок авіаудару ЗСУ. У такий спосіб військові РФ вирішили не забирати тіла своїх солдатів і приховати великі втрати.
23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 23 січня. З початку доби відбулося 82 бойові зіткнення.
Народний депутат Роман Грищук повідомив, що в постанові Кабміну щодо відстрочки від призову є неточності, що стосуються студентів та викладачів.
Документальний фільм про трьох українських митців з Харкова “Порцелянова війна” став офіційним номінантом на премію “Оскар”.