Союзники України почали обмірковувати наслідки можливої перемоги Путіна – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Ситуація навколо допомоги Україні з боку США і Європи, яка зайшла в “глухий кут”, змушує європейських посадовців прораховувати наслідки можливої перемоги Росії.
Як розповіли в агентстві, європейські країни-учасниці НАТО почали оцінювати ризики, які могла б становити для них Росія у разі перемоги у війні проти України.
За словами джерел видання, подібний розвиток подій буде відчуватися у всьому світі, оскільки змусить партнерів і союзників США сумніватися в гарантіях безпеки з боку Вашингтона.
“Наслідки такої стратегічної невдачі будуть набагато глибшими, ніж наслідки невдалого виведення військ США з Афганістану в 2021 році. І це не враховує перспективу того, що Дональд Трамп може отримати перемогу на президентських виборах в наступному році і втілити свої публічні обіцянки вийти з великих альянсів, включаючи НАТО, і укласти угоду з Путіним з приводу України”, – йдеться в матеріалі.
Європейські посадовці попередили, що, якщо Україна не отримає озброєння, Росія, швидше за все, буде прагнути до окупації більшої території і руйнування більшої кількості інфраструктури. І без можливості захистити себе Україна може бути змушена прийняти умови, які продиктує Москва.
Водночас прихильники України як в ЄС, так і в США зауважили, що допомогу, швидше за все, буде схвалено в тій чи іншій формі на початку наступного року. Утім, вони наголосили, що це навряд чи призведе до серйозного прориву на полі бою.
“Колишня впевненість в тому, що вторгнення стане “стратегічною поразкою” для російського лідера, згасла, змінившись в деяких колах прогресуючим відчуттям того, що ставка Путіна на те, що він зможе пережити США і їх союзників, може виявитися вірною”, – резюмували у виданні.
- Цього тижня Конгрес США покинув Вашингтон на різдвяні канікули, поки кілька ключових питань не були вирішені, зокрема екстрена допомога Україні та посилення безпеки на кордоні, створюючи основу для складного січня.
- Понад сто депутатів країн ЄС надіслали спільний лист своїм колегам у Сполучених Штатах 12 грудня, закликаючи Конгрес розблокувати подальшу військову допомогу Україні.
- Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість підтримати запропоновані республіканцями зауваження відносно безпеки кордонів, щоб забезпечити нову військову допомогу Україні та Ізраїлю в законопроєкті про додаткове фінансування, повідомило джерело, знайоме з обговореннями.
- Сенат Сполучених Штатів не підтримав припинення дебатів щодо законопроєкту про пакет міжнародної допомоги, який, зокрема, передбачає продовження фінансової підтримки України.
- Вразивши Росію безпрецедентним набором санкцій після її повномасштабного вторгнення в Україну, союзники G7 розглядають ще рішучіший крок: витратити гроші Москви.
7 квітня Папа Римський Франциск відправив до України кардинала Конрада Краєвського, аби він доправив чотири карети швидкої допомоги, оснащені всім необхідним для порятунку життів на лінії фронту.
7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.
Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.