Спікер Конгресу Джонсон підтвердив плани розглянути фінансову допомогу Ізраїлю
Джерело: CNN
Спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив, що Конгрес усвідомлює необхідність підтримувати Ізраїль.Тож вже цього тижня республіканці спільно з демократами спробують узгодити пакет допомоги країні.
Цього тижня ми спробуємо ще раз, і деталі цього пакету зараз узгоджуються. Ми розглядаємо варіанти та всі ці додаткові питання, — зазначив Джонсон.
Спікер зауважив, що він радий, що США “проявили рішучість” у відповідь на удари Ірану по Ізраїлю.
Я справді думаю, що минулої ночі ми продемонстрували рішучість, на щастя… Це критично важливо зробити. Ми збили більшість цих безпілотників і ракет, як ви зазначили, і інші наші союзники також активізувалися, – додав він.
Наразі у Палаті представників перебуває об’єднаний законопроєкт щодо фінансування збройової допомоги Ізраїлю, Україні та іншим союзникам США. Тривалий час Джонсон відмовлявся ставити документ на голосування. Одначе, поки що незрозуміло, який саме законопроєкт винесуть на голосування щодо допомоги Ізраїлю.
Лідери Конгресу США з обох партій швидко засудили удари у відповідь Ірану по Ізраїлю, одначе, залишаються в суперечці щодо того, як передати додаткове фінансування Ізраїлю після нападів.
Республіканці з-поміж радикально налаштованих представників партії застерігають Джонсона від приєднання фінансування України до будь-якого пакету допомоги Ізраїлю.
Конгрес має чітко дати зрозуміти: жодні дії Ірану чи Ізраїлю не заслуговують на голосування щодо повного розгляду питання про Україну, якого прагне Сенат, — написав представник Республіканської партії Уоррен Девідсон у соціальних мережах.
Кампанія тиску з правого флангу Джонсона відбувається на тлі закликів обох партій — зокрема й лідера Республіканської партії Мітча Макконелла — прийняти ухвалений Сенатом іноземний пакет, який включає кошти для України, Ізраїлю та Тайваню, стверджуючи, що це найшвидший спосіб отримати допомогу Ізраїлю.
Раніше Голова комітету з розвідки Палати представників, республіканець Майк Тернер висловив переконання, що Конгрес проголосує стосовно пакету допомоги Україні вже протягом тижня. Також він спрогнозував, що законопроєкт схвалять більшістю.
Також сенаторка США від Республіканської партії Джоні Ернст зауважила, що для ухвалення допомоги Україні законодавці прагнуть переконатися, що кошти скеровують саме на озброєння. Ернст наголосила на необхідності переконатися, що “кожен долар підзвітний”, адже традиційно населення у США хвилює питання корупції.
Ми повідомляли, що Майк Джонсон пообіцяв винести допомогу Україні на голосування в Палаті невдовзі після того, як Конгрес повернеться з великодніх канікул, найближчими днями. Водночас, який вигляд матиме законопроєкт – і хто його підтримає – залишається невизначеним через розбіжності між республіканцями та демократами щодо допомоги Києву, та пов’язаної допомоги Ізраїлю.
У лютому Сенат ухвалив пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 мільярдів доларів за підтримки обох партій. Джонсон чинив опір закликам представників обох партій просто винести сенатський законопроєкт на голосування в Палаті представників, заявивши, що його палата виступить зі своїм власним законопроектом, який додасть “деякі важливі нововведення”, не включені у версію Сенату.
Зауважимо, 13 лютого у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його, зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США, і попередив, що може не поставити його на голосування.
Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що Конгрес перейде до розгляду допомоги Україні після розв’язання питання бюджету.
Надвечір 28 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що провів розмову зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном, під час якої закликав його провести голосування за схвалення військової допомоги США Україні.
- Міністр оборони США Ллойд Остін закликав Конгрес “діяти швидко” в ухваленні пакету допомоги Україні, оскільки українців “попереду чекає важка боротьба”.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон закликав законодавців США проголосувати за пакет допомоги Україні та інших союзників у розмірі 95 мільярдів доларів.
- Президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав Конгрес підтримати двопартійний компромісний законопроєкт, який передбачає заходи безпеки на американському кордоні та надає збройову допомогу Україні.
- 27 лютого президент США Джо Байден провів зустріч з чотирма лідерами Конгресу з метою пришвидшити дії стосовно законопроєкту, який передбачає допомогу Україні та уникнення припинення роботи уряду. Лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер, виходячи з Білого Дому, заявив, що це була “продуктивна та інтенсивна зустріч”.
- Білий дім після масованої ракетно-дронової атаки РФ по енергетичній інфраструктурі України вкотре закликав Конгрес “негайно” ухвалити допомогу Києву.
- Понад 35 американських артистів, активістів, науковців, серед яких – Барбра Стрейзанд, Шон Пенн, Тімоті Снайдер, звернулись до Конгресу США із проханням надати Україні фінансування, необхідне для перемоги у війні, розв’язаній Росією.
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.