Спікер палати представників США підтримує надання допомоги Україні – Politico
Джерело: Politico
Новий спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив сенаторам-республіканцям, що він підтримує надання Україні допомоги у боротьбі з російськими окупантами. Водночас він наголосив, що вона повинна бути окремо від допомоги Ізраїлю.
Така позиція Джонсона кидає виклик лідеру більшості в Сенаті Чаку Шумеру та лідеру меншості Мітчу МакКоннеллу, які хочуть об’єднати фінансування безпеки кордону Ізраїлю, України, Тайваню та США та Мексики.
Проте новообраний спікер все ж дав сенаторам можливість працювати, чітко давши зрозуміти, що він підтримує нове фінансування на захист України, навіть якщо воно відрізнятиметься за розмірами від запропонованого фінансування президентом США Джо Байденом.
Сенатор Роджер Маршалл сказав, що якби Джонсон погодився на пропозицію Білого дому, щодо фінансування одним пакетом то це, ймовірно, викликало б бунт серед республіканців і могло б стати “кінцем його спікерства”.
“Він повторював знову і знову: “Слухай, для мене це просто цифри”. Я не можу зробити це разом”, – сказав сенатор Джош Хоулі (республіканець) про позицію Джонсона щодо України та Ізраїлю.
- Новий спікер Палати представників Майк Джонсон вніс законопроєкт щодо надання Ізраїлю допомоги на суму 14,3 млрд доларів. У пакеті не передбачено об’єднання з підтримкою України.
- Новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив, що допомога для України та Ізраїлю буде розглядати окремо, а не одним пакетом, як запропонував Білий дім.
- Білий дім, 20 жовтня, попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США, але не запропонував жодної стратегії, як отримати кошти від Конгресу.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.