Спільна школа пілотів F-16 та посилення артилерії: Зеленський зустрівся з главою Чехії

Джерело: Офіс президента

4 травня у Празі Володимир Зеленський спільно з главою Чехії Петром Павелом домовилися про продовження оборонної, політичної та гуманітарної підтримки України.

Серед ключових тем зустрічі – чеська артилерійська ініціатива. Зеленський зазначив, що Чехія вже дуже допомогла, і цьогоріч Україна розраховує на не менш результативну співпрацю – мова про 1,8 млн снарядів. Зокрема 5 травня глава Української держави зустрінеться з представниками чеських оборонних компаній.

Лідери також обговорили наступні кроки у розвитку авіаційної коаліції – створення українсько-чеської школи F-16 для підготовки пілотів.

Очевидно, що станом на зараз із безпекових причин ми не можемо відкрити таку базу в Україні. Російські удари щодня тривають. І тому ми працюємо з партнерами, щоб такі школи змогли відкритися за межами України. І це буде. Ми домовилися, що Чехія буде з нами у реалізації відповідних рішень, – зазначив Зеленський.

Окремо мовилося про дипломатичну роботу з ключовими партнерами – США та Європою, щоб збільшити тиск на РФ та змусити її піти на реальні кроки заради закінчення війни. Для цього необхідне посилення санкцій проти Росії, подальша підтримка України та відчутне зростання оборонної взаємодії в усій Європі.

Президент також відзначив ініціативу Чехії щодо відбудови українських медичних закладів. Відновлення лікарень є пріоритетом для нашої держави. Завтра перші леді України та Чехії спільно відкриють масштабну конференцію “Ініціатива у сфері охорони здоров’я для України”.

Своєю чергою, Петр Павел зазначив, що мир, якого прагнуть досягти Україна та її партнери, має бути справедливим для країни, на яку напали.

Ми підтримуємо Україну із самого початку. Я вважаю це принциповим і правильним, – наголосив він.

За його словами, Чехія продовжить оборонну допомогу, а також підтримуватиме Україну у прагненні вступити до ЄС та в повоєнній відбудові.

Зеленський висловив вдячність Чехії та чеському народові за незмінну й принципову, абсолютно щиру підтримку України під час повномасштабної війни та прихильність до українських громадян.

Додамо, перша леді Олена Зеленська зустрілася з першою леді Чехії Євою Павловою на початку свого візиту до Праги. Сторони обговорили очікування від конференції Healthcare Initiative for Ukraine та перспективи нових угод у сфері медицини.

Чехія вже долучилася до модернізації шести українських лікарень у межах проєкту Ukraine investment framework. Також країна приєднається до Глобальної коаліції українських студій — у понеділок планується підписання меморандумів між університетами.

Дружини президентів домовилися про співпрацю у сфері ментального здоров’я. У їхній присутності міністри охорони здоров’я України та Чехії підписали меморандум між Координаційним центром із психічного здоров’я Кабінету Міністрів, який супроводжує реалізацію Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, та Національним інститутом психічного здоров’я Чехії.

Мета співпраці – підтримка формування національного науково-аналітичного центру, який поєднуватиме експертизу, дослідження та інноваційні підходи в роботі з травмою війни.

Співпраця між двома країнами відбуватиметься у межах програми Мedevac – ініціативи уряду Чехії з підтримки країн, котрі перебувають у стані гуманітарних викликів.

4 травня у Празі Володимир Зеленський спільно з главою Чехії Петром Павелом домовилися про продовження оборонної, політичної та гуманітарної підтримки України.

Ієромонах Макарій з Іваново-Вознесенської єпархії Російської православної церкви заявив, що освячення балістичних ракет не суперечить “принципам християнства”, якщо ці ракети “приносять користь людям”.

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Григорій Іщенко оцінив, що Чорнобильська зона відчуження буде придатною для життя не менш ніж через 20 тисяч років.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 травня. Від початку цієї доби відбулося 201 бойове зіткнення.

Кабінет Міністрів затвердив положення про діяльність державного агентства ПлейСіті, а саме те, як воно працюватиме та чим займатиметься.