Спільне виробництво озброєння й ремонт техніки: Україна та Бельгія підписали меморандум

Зображення: Міноборони

Джерело: Міноборони

Україна та Бельгія підписали меморандум про взаєморозуміння, який дає поштовх розвитку двосторонніх відносин, зокрема у сфері оборонного виробництва.

“Підписаний меморандум про взаєморозуміння між Міністерством оборони Королівства Бельгія, Міністерством оборони України та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України дає поштовх розвитку двосторонніх відносин, зокрема у сфері оборонного виробництва”, – повідомив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, який підписав меморандум від оборонного відомства.

Він зазначив, що це дуже важливо у контексті питання розвитку вітчизняного ОПК, створення спільних підприємств з партнерами та локалізації оборонного виробництва в Україні: “Це є одним з наших пріоритетів”.

За його словами, меморандум окреслює наміри запроваджувати спільні проєкти, спрямовані на зростання потенціалу та обсягів виробництва української оборонної промисловості. Йдеться про плани щодо спільного виробництва певних типів та видів озброєнь, організації ремонту, підготовки спеціалістів та технічного персоналу.

Також передбачається реалізація інших заходів спрямованих на розбудову в Україні сучасної оборонної індустрії.

“Україна дуже зацікавлена у створенні спільних підприємств, які будуть функціонувати за міжнародними стандартами. Впевнений у нашому подальшому плідному та взаємовигідному співробітництві”, – наголосив заступник міністра оборони.

Нагадаємо, що минулого тижня відбувся бельгійсько-український семінар оборонної промисловості. Захід організовано Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України, Міністерством оборони України, Міністерством закордонних справ України спільно з Міністерством оборони та Посольством Королівства Бельгія в Україні.

У семінарі взяли участь представники 33 українських, а також 8 бельгійських компаній, Асоціація бельгійської безпекової та оборонної промисловості (BSDI), а також представники урядового сектора оборони та безпеки обох країн. Семінар був націлений на розширення військово-технічного співробітництва України та Бельгії, зміцнення партнерства бельгійського й українського ОПК.

  • Прем’єр-міністр Валлонсько-Брюссельської федерації П’єр-Ів Жехоле запевнив, що Бельгія підтримуватиме реформу української спортивної сфери та відбудову галузевої інфраструктури.
  • Бельгія планує надати €611 мільйонів військової допомоги Україні – Умєров. Надвечір 22 січня глава Міноборони Рустем Умєров провів розмову з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер. Зокрема сторони обговорили оборонну допомогу Україні.
  • Бельгія планує відправити до Данії два бойові літаки F-16 із двома місцями для екіпажу, а також команду з 50 військових для участі у тренуванні українських пілотів.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.