Спільне виробництво озброєння й ремонт техніки: Україна та Бельгія підписали меморандум

Зображення: Міноборони
Джерело: Міноборони
Україна та Бельгія підписали меморандум про взаєморозуміння, який дає поштовх розвитку двосторонніх відносин, зокрема у сфері оборонного виробництва.
“Підписаний меморандум про взаєморозуміння між Міністерством оборони Королівства Бельгія, Міністерством оборони України та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України дає поштовх розвитку двосторонніх відносин, зокрема у сфері оборонного виробництва”, – повідомив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, який підписав меморандум від оборонного відомства.
Він зазначив, що це дуже важливо у контексті питання розвитку вітчизняного ОПК, створення спільних підприємств з партнерами та локалізації оборонного виробництва в Україні: “Це є одним з наших пріоритетів”.
За його словами, меморандум окреслює наміри запроваджувати спільні проєкти, спрямовані на зростання потенціалу та обсягів виробництва української оборонної промисловості. Йдеться про плани щодо спільного виробництва певних типів та видів озброєнь, організації ремонту, підготовки спеціалістів та технічного персоналу.
Також передбачається реалізація інших заходів спрямованих на розбудову в Україні сучасної оборонної індустрії.
“Україна дуже зацікавлена у створенні спільних підприємств, які будуть функціонувати за міжнародними стандартами. Впевнений у нашому подальшому плідному та взаємовигідному співробітництві”, – наголосив заступник міністра оборони.
Нагадаємо, що минулого тижня відбувся бельгійсько-український семінар оборонної промисловості. Захід організовано Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України, Міністерством оборони України, Міністерством закордонних справ України спільно з Міністерством оборони та Посольством Королівства Бельгія в Україні.
У семінарі взяли участь представники 33 українських, а також 8 бельгійських компаній, Асоціація бельгійської безпекової та оборонної промисловості (BSDI), а також представники урядового сектора оборони та безпеки обох країн. Семінар був націлений на розширення військово-технічного співробітництва України та Бельгії, зміцнення партнерства бельгійського й українського ОПК.
- Прем’єр-міністр Валлонсько-Брюссельської федерації П’єр-Ів Жехоле запевнив, що Бельгія підтримуватиме реформу української спортивної сфери та відбудову галузевої інфраструктури.
- Бельгія планує надати €611 мільйонів військової допомоги Україні – Умєров. Надвечір 22 січня глава Міноборони Рустем Умєров провів розмову з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер. Зокрема сторони обговорили оборонну допомогу Україні.
- Бельгія планує відправити до Данії два бойові літаки F-16 із двома місцями для екіпажу, а також команду з 50 військових для участі у тренуванні українських пілотів.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.