«Співчуваю Україні, але умови вступу до НАТО абсолютно нормальні» – Пісторіус про зміст комюніке Альянсу
Джерело: tagesshau
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус відповів на критику президента Володимира Зеленського щодо нерішучості НАТО в контексті членства України, зазначивши, що запропоновані умови для вступу в Північноатлантичний альянс – “абсолютно нормальні”.
“Усі кажуть, що майбутнє України – в НАТО, як тільки закінчиться війна”, – прокоментував очільник Міноборони Німеччини.
Водночас він зауважив, що запропоновані умови для членства в Альянсі – абсолютно нормальні. Серед них – “сумісність систем”, тобто, за словами міністра оборони ФРН, українські системи озброєнь можуть використовуватися разом із системами інших країн НАТО, питання управління та демократичного контролю над збройними силами.
“Все це – нормальні стандарти для всіх держав-членів НАТО. Все це “не ракетна наука”, але також може статися дуже швидко. Я розумію образу і нетерпіння. Особливо в тій ситуації, в якій перебуває Україна, я цілком співчуваю їй”, – резюмував Пісторіус.
Додамо, міністр оборони Великої Британії Бен Воллес також відреагував на критику президента України Володимира Зеленського щодо ненадання на саміті у Вільнюсі чіткого графіка чи переліку умов для вступу до НАТО. Він сказав, що “люди хочуть бачити трохи вдячності” за надану допомогу.
Раніше президент України Володимир Зеленський прокоментував сигнали саміту НАТО щодо вступу України у Північноатлантичний альянс.
Як повідомляли #Букви, президент України Володимир Зеленський вранці 12 липня прибув на саміт НАТО у Вільнюсі. У межах зустрічі відбудеться інавгураційне засідання Ради Україна-НАТО.
- На саміті НАТО у Вільнюсі очікується, що лідери G7 оголосять масштабний договір безпеки з Україною. Гарантії безпеки можуть включати оборонне обладнання, навчання та обмін розвідданими.
- У середу, 12 липня, офіційний представник США надала деякі подробиці щодо реформ, які, на думку Сполучених Штатів, є необхідними для вступу України в НАТО.
- Президент Володимир Зеленський повідомив, що 12 липня у Вільнюсі продовжиться робота саміту та анонсував низку зустрічей зі світовими лідерами.
- 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
- Українська влада сподівається, що на саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте, країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
Триває 999-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 722 тисячі осіб.
У ніч на 18 листопада столицю Росії, Москву, атакували безпілотники.
У Сумах оголошено Дні жалоби за загиблими від ворожого удару в неділю, 17 листопада.
За оцінками аналітиків, російські війська, ймовірно, зосередяться на захопленні прифронтових українських міст взимку 2024-2025 років та на міських боях, намагаючись звести нанівець переваги українських безпілотників і можливі обмеження російської бронетехніки.
Кількість загиблих унаслідок ракетного удару по Сумах у неділю ввечері, 17 листопада, зросла до десяти, 52 особи зазнали поранень.