Співробітники OpenAI та Google занепокоєні щодо ризиків «вимирання людства» через ШІ

Джерело: Reuters

Група нинішніх і колишніх співробітників компаній зі штучного інтелекту (ШІ), включно з Microsoft, OpenAI та Google DeepMind, висловила занепокоєння щодо ризиків, пов’язаних з новими технологіями ШІ. У відкритому листі групи з 11 нинішніх і колишніх співробітників заявили, що фінансові мотиви компаній зі штучним інтелектом перешкоджають ефективному нагляду.

“Ми не вважаємо, що створених на замовлення структур корпоративного управління достатньо, щоб змінити це”, — зазначено в листі.

Група попереджає про ризики нерегульованого ШІ, які включають поширення дезінформації, втрату контролю над незалежними системами ШІ та поглиблення існуючої нерівності, що може призвести до “вимирання людства.”

Дослідники виявили приклади генераторів зображень від компаній, таких як OpenAI та Microsoft, які створюють фотографії з дезінформацією, пов’язаною з голосуванням, попри політику проти такого контенту.

Лист наголошує, що компанії зі штучним інтелектом мають “слабкі зобов’язання” ділитися інформацією з урядами про можливості та обмеження своїх систем. Автори листа додають, що на ці фірми не можна покладатися, що вони добровільно діляться цією інформацією.

Цей відкритий лист є черговим сигналом про небезпеки генеративної технології штучного інтелекту, яка може швидко та дешево створювати текст, зображення та аудіо, схожі на людину. Група закликала компанії, які займаються ШІ, сприяти процесу, що дозволяє нинішнім і колишнім співробітникам висловлювати занепокоєння щодо ризиків, і не застосовувати угоди про конфіденційність, які забороняють критику.

Раніше очолювана Семом Альтманом фірма OpenAI заявила в четвер, що зірвала п’ять таємних операцій впливу, спрямованих на використання її моделей ШІ для “оманливої діяльності” в Інтернеті.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.