Справу митрополита УПЦ МП Павла направили до суду: розслідування завершено

Джерело: СБУ
Служба безпеки України завершила розслідування і направила до суду обвинувальний акт щодо настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла (Петра Лебедя), причетного до підривної діяльності проти України.
За матеріалами СБУ, митрополит обвинувачується за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно);
- ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, вчинене службовою особою повторно).
Санкції статей передбачають до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як встановило слідство, митрополит неодноразово публічно заперечував існування України як суверенної держави.
Також він називав російську збройну агресію проти України “громадянським конфліктом”, який триває з 2014 року.
Судова лінгвістична експертиза підтвердила факти злочинних дій клірика.
- Після арешту настоятеля Києво-Печерської лаври Павла (Петра Лебедя), відомого як “Паша Мерседес”, парафіянин храму розпочали збір коштів на грошову заставу для нього. Сума застави становить 33 мільйони 300 тисяч гривень.
- Нещодавно митрополита УПЦ МП Павла (Лебедя) звільнили з-під варти, оскільки за нього внесли заставу в розмірі 33,3 млн грн, відповідно до рішення Солом’янського районного суду м. Києва.
- СБУ викрила нові факти протиправної діяльності настоятеля Києво-Печерської лаври Павла (Петра Лебедя).
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.
1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.