Справу митрополита УПЦ МП Павла направили до суду: розслідування завершено

Джерело: СБУ
Служба безпеки України завершила розслідування і направила до суду обвинувальний акт щодо настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла (Петра Лебедя), причетного до підривної діяльності проти України.
За матеріалами СБУ, митрополит обвинувачується за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно);
- ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, вчинене службовою особою повторно).
Санкції статей передбачають до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як встановило слідство, митрополит неодноразово публічно заперечував існування України як суверенної держави.
Також він називав російську збройну агресію проти України “громадянським конфліктом”, який триває з 2014 року.
Судова лінгвістична експертиза підтвердила факти злочинних дій клірика.
- Після арешту настоятеля Києво-Печерської лаври Павла (Петра Лебедя), відомого як “Паша Мерседес”, парафіянин храму розпочали збір коштів на грошову заставу для нього. Сума застави становить 33 мільйони 300 тисяч гривень.
- Нещодавно митрополита УПЦ МП Павла (Лебедя) звільнили з-під варти, оскільки за нього внесли заставу в розмірі 33,3 млн грн, відповідно до рішення Солом’янського районного суду м. Києва.
- СБУ викрила нові факти протиправної діяльності настоятеля Києво-Печерської лаври Павла (Петра Лебедя).
Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк.
6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.
У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг, унаслідок якого загинуло 18 осіб, серед них — дев’ятеро дітей.