США дозволили бригаді «Азов» використовувати американське озброєння – WP

Джерело: The Washington Post

За даними джерел WP, Держдеп США скасував заборону на застосування американського озброєння бійцям бригади НГУ “Азов”.

Ще майже десять років тому Сполучені Штати заборонили бійцям “Азову” застосовувати американську зброю на полі бою, через “неоднозначну репутацію” бригади.

Та зараз колишній добровольчий полк, який увійшов до Нацгвардії України, матиме змогу використовувати американську зброю як і будь-який інший підрозділ.

У виданні зауважили, що зміна політики Білого дому відбувається на тлі літніх бойових дій, коли армія РФ посилила тиск на сході та атакує енергооб’єкти України.

“Після ретельної перевірки українська 12-та бригада спеціального призначення “Азов” пройшла перевірку Ліхі, проведену Державним департаментом США”, — мовиться у заяві.

Так званий “Закон Ліхі” забороняє передавати озброєння США іноземним підрозділам, яких визнано такими, що порушують права людини. Закон названо на честь екссенатор Патріка Ліхі, який і є його автором.

Однак у зараз у Держдепартамент заявили, що не виявили жодних таких порушень з боку “Азову”.

Читайте також: До 10-ї річниці створення бригади НГУ “Азов” Букви публікують інтерв’ю про становлення та розвиток Азовського Руху, записане з навесні 2023 року 

Коли було знято заборону та чи мають вже “азовці” американське озброєння у Держдепі США не повідомляють. В “Азові” та українській владі від коментарів відмовились.

Скасування цієї заборони було пріоритетом для української влади, яка запевняє, що якби заборону зняли на початку повномасштабної війни, то “Азов” мав би змогу ефективніше захищати Маріуполь та “Азовсталь”.

Окрім заборони на використання зброї, “азовці” також не мали змоги проходити навчання, організоване США.

У Росії активно критикують “Азов” посилаючись на “расистські та ультранаціоналістичні” елементи. Відтак зміна позиції США щодо бригади, імовірне, викличе новий шквал гнівних коментарів Кремля.

В Україні “Азов” став синонімом останнього удару країни в обложеному Маріуполі. Зрештою Україна наказала військам, що залишилися на металургійному заводі, здатися російським військам, щоб вижити. Станом на початок травня в полоні залишалося понад 900 осіб.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Наступ України на Курську область здивував союзників швидким успіхом, спростувавши думку про глухий кут у війні та поставивши під сумнів обіцянки Путіна захищати російську територію. Однак через місяць західні офіційні особи досі не розуміють кінцевої мети Києва щодо 1 300 кв. км, які він контролює. Деякі побоюються, що Україна може втратити ці території, якщо Росія розпочне масштабний контрнаступ.

За даними ЗМІ, українські військові почали контратаки під Покровськом на Донеччині, де російські окупаційні війська невпинно наступали упродовж кількох місяців.

Міністерство оборони США в п’ятницю, 6 вересня, оголосило про новий пакет допомоги Україні вартістю 250 мільйонів доларів в рамках програми президентських повноважень (PDA).

У Павлограді на Дніпропетровщині до 50 зросла кількість постраждалих внаслідок ранкового обстрілу РФ. Ворог вдарив по місту кількома балістичними ракетами.