США готові посилити санкції проти Росії

Джерело: Reuters

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника Білого дому з питань національної безпеки з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

Сінгх застеріг, що використання тіньового флоту для обходу граничних цін на нафту може бути дорожчим для уряду в Москві.

За його словами, США разом з союзниками також можуть розширити формулювання чинних санкцій щодо фінансового сприяння, враховуючи кроки Москви, спрямовані на переведення своєї економіки на воєнний стан.

Він зазначив, що Росія повністю залежна від Китаю, що дає Пекіну “величезний вплив” на здатність Москви демонструвати свою владу. Нині Китай також постав перед ризиками та витратами, враховуючи, що його торгівля з Європейським Союзом і США у сім разів перевищує торгівлю з Росією.

Щоб було зрозуміло, ми не маємо бажання порушувати всю торгівлю між Росією та Китаєм, але ми та наші партнери готові використовувати наші санкції та наш експортний контроль, щоб запобігти торгівлі товарами та технологіями, які загрожують нашій колективній безпеці, — пояснив він.

Сінгх додав, що західним країнам необхідно активізувати зусилля, щоб запобігти обходу Москвою санкцій, і закликав американські компанії переконатися, що їхня продукція не допомагає Росії у військових зусиллях.

Також він висловив переконання, що саміт лідерів G7 наступного місяця був би найкращим шансом заповнити дефіцит фінансування України, узгодивши використання близько 300 мільярдів доларів заморожених російських активів. Цей крок він назвав ризикованим, проте, необхідним.

Звичайно, є ризики, пов’язані з мобілізацією цих активів, політика полягає в компромісах, — заявив Сінгх. — Я думаю, що санкції виконують свою роботу відносно тих цілей, які ми ставимо.

Наразі серед країн G7 ще не досягнуто консенсусу щодо використання заморожених російських активів. Це могло б забезпечити Київ принаймні 50 мільярдами доларів додаткового фінансування. Вашингтон наполягає на досягненні згоди, враховуючи ситуацію, з якою зіштовхнулася Україна на полі бою, пояснив Сінгх.

Зауважимо, 15 травня держсекретар США Ентоні Блінкен під час спільної пресконференції з головою МЗС Дмитром Кулебою заявив, що Сполучені Штати продовжать запроваджувати санкції проти китайських компаній за підтримку російського ОПК.

1 травня Сполучені Штати Америки запровадили сотні нових санкцій проти Росії через повномасштабне вторгнення в Україну, спрямованих на унеможливлення обходу Москвою заходів Заходу, зокрема через Китай. Пакет санкцій спрямували на російську військово-промислову базу та її програми хімічного та біологічного озброєння, а також на фізичних і юридичних осіб у третіх країнах, які допомагають Москві купувати компоненти для виробництва зброї.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.