США і Росія ведуть перемовини щодо відновлення поставок газу з РФ до Європи – ЗМІ
Джерело: Reuters
Офіційні особи з Вашингтона і Москви обговорили питання про допомогу США у відновленні продажів російського газу до Європи, повідомили Reuters одразу вісім джерел.
Двоє з восьми джерел вказали, що посланець США Стів Віткофф і уповноважений очільника Кремля Володимира Путіна з питань інвестицій Кирило Дмитрієв провели розмови про газ в рамках мирних переговорів щодо України.
Також джерела кажуть, що відновлення ролі Москви на газовому ринку Європейського Союзу може допомогти закріпити мирну угоду з РФ.
Хоча більша частина Європи шукає альтернативні джерела постачання, деякі покупці залишилися. Серед країн, які все ще купують газ, — Угорщина і Словаччина, які отримують його через газопровід “Турецький потік”. Бельгія, Франція, Нідерланди та Іспанія отримують скраплений природний газ (СПГ) за довгостроковими контрактами.
Участь Вашингтона у відновленні продажу газу може допомогти Москві зорієнтуватися в політичній опозиції в більшій частині Європи.
Водночас, за словами трьох джерел, участь США також принесла б користь Вашингтону, оскільки дозволила б бачити й, можливо, контролювати обсяги російського газу, що йтиме до Європи.
Щодо того, як американці можуть бути залучені, п’ять джерел повідомили, що на сьогодні на переговорах обговорюється можливість участі американських інвесторів у трубопроводі “Північний потік”, що з’єднує Росію і Німеччину, або в трубопроводі “Дружба”, що проходить через Україну, або в самому “Газпромі”. Американські фірми також можуть виступати в ролі покупців, купуючи газ у “Газпрому” і постачаючи його в Європу, сказали співрозмовники Reuters.
- Європейський Союз планує до кінця червня запропонувати законодавчі зміни, котрі передбачають повну відмову від російського газу до 2027 року. Це стане важливим кроком у довгостроковій стратегії зменшення енергетичної залежності від країни-агресора.
- Через понад три роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну енергетична безпека Європи залишається вразливою. Під час кризи 2022–2023 років США частково заповнили дефіцит постачання, надавши скраплений газ. Але нині, з огляду на торгові амбіції Дональда Трампа, який використовує енергоресурси як інструмент тиску, бізнес у ЄС побоюються нової залежності — вже від США.
- За повідомленням ЗМІ, адміністрація президента США Дональда Трампа висунула нові умови у межах угоди з Україною про рідкісноземельні метали. Тепер США хочуть також контролювати газопровід російського “Газпрому”, який розташований на території України.
- У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.
Американська громадська радіокомпанія “Голос Америки” (Voice of America, VOA) почне транслювати програми ультраконсервативного телеканалу One America News Network (OAN), відомого підтримкою політики Дональда Трампа. Про це повідомила старша радниця Агентства з глобальних медіа США (USAGM), до якого входить VOA, Кері Лейк.
Американська взуттєва промисловість закликала адміністрацію президента США Дональда Трампа переглянути митну політику та надати галузі тарифні пільги.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
Мікробіологи з Лондонського університету Брунеля виявили супербактерію, здатну “їсти” пластик — зокрема той, що використовується в швах, стентах та імплантатах усередині людського тіла.
Сейм Литви ухвалив рішення про денонсацію Конвенції про заборону використання, накопичення, виробництва та передачі протипіхотних мін, підписаної в Осло 18 вересня 1997 року.