США не можуть підтвердити, що на борту російського Іл-76 були українські полонені
Джерело: брифінг координатора Ради національної безпеки Білого дому Джона Кірбі
У США прокоментували падіння російського літака Іл-76 над Бєлгородською областю РФ та заяви росіян про нібито перебування на борту українських військовополонених.
За словами Кірбі, на цей час Штати роблять все можливе, аби встановити деталі інциденту і отримати більше інформації.
Він наголосив, що США бачили повідомлення Росії, проте не можуть їх підвередити.
“Американська сторона станом на зараз не має інформації, яка могла б підтвердити, що в російському військово-транспортному літаку Іл-76, який упав у Бєлгородській області, перебували українські військовополонені. Ми бачили повідомлення, але не можемо їх підтвердити”, – наголосив Кірбі.
ДОВІДКА: вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб і всі загинули.
Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.
В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.
Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.
“ГУР займається з’ясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. Я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні”, – наголосив він.
- У Генеральному штабі ЗСУ зробили офіційну заяву стосовно протидії Сил оборони ракетним обстрілам території України. Наголошується, що Збройні Сили України вживають усіх заходів для захисту України та українців.
- Аналітики ISW зауважили, що Росія намагається використати авіакатастрофу Іл-76 над Бєлгородщиною, аби дестабілізувати ситуацію всередині України та підірвати підтримку Заходу.
Дослідження австралійських науковців підтвердило, що отрута медоносних бджіл здатна ефективно знищувати клітини раку молочних залоз менш ніж за 60 хвилин, не пошкоджуючи при цьому здорові клітини.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина оголосила про завершення своєї каденції на посаді, висловивши вдячність за можливість служити державі та наголосила, що курс України на членство в ЄС і НАТО вже визначений і є незворотним.
Влада польського міста Кельце висловила повну солідарність з Вінницею, засудивши російську дронову атаку у ніч на 16 липня. Удар, серед іншого, знищив заклад компанії Barlinek, штаб-квартира якої знаходиться в Кельцях.
Європол повідомив про знешкодження російського хакерського угруповання NoName057(16), яке причетне до кібератак по всій Європі. Внаслідок масштабної операції під кодовою назвою Eastwood вдалося вивести з ладу понад 100 серверів угруповання у різних країнах світу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.