США не поспішають надавати Україні ракети ATACMS, – WP
Джерело: The Washington Post
За словами офіційних осіб США, адміністрація Байдена, принаймні на цей момент, відмовляється надіслати в Україну ракети великої дальності ATACMS.
Наприкінці травня президент США Джо Байден змінив своє раніше рішуче “ні” щодо можливості направити ATACMS в Україну. Через два тижні президент України Володимир Зеленський заявив, що вони з Байденом говорили про ракети на саміті НАТО у Вільнюсі, але рішення не було прийнято.
“Без далекобійної зброї важко не тільки виконувати наступальну місію, а й вести оборонну операцію”, – сказав Зеленський 7 липня на пресконференції в Празі.
ATACMS дозволить українським силам завдавати ударів по найвіддаленіших ділянках фронту.
Раніше Андрій Єрмак, керівник Офісу президента, сказав:
“Моя відповідь буде дуже простою. На цьому етапі це дуже чітко та зрозуміло. Ми потребуємо і чекаємо на рішення щодо ATACMS”.
Минулого місяця Комітет Палати представників США зі збройних сил включив кошти для посилання ATACMS в Україну в проєкт оборонного бюджету, а Комітет Палати представників у закордонних справах ухвалив двопартійну резолюцію, яка закликає Сполучені Штати “негайно” надати ракети.
“Немає жодних причин давати Україні стільки, щоб пролити кров, але недостатньо, щоб перемогти. Якщо ми збираємося їм допомагати, або йдіть ва-банк, або виходьте”, — сказав член Палати представників США Майкл Маккол.
На думку адміністрації, ATACMS не тільки змінить ситуацію в Україні, але й “обмежить використання HIMARS або GMLR”, — сказав представник оборонного відомства.
“Є дуже обмежена кількість [ATACMS], доступних для експорту, і для відстаней, більших, ніж може досягти GMLR, українці отримали Storm Shadows і SCALPS”, — сказав представник оборони. Цієї осені або взимку Україна також отримає американські GLSDB або бомби малого діаметра наземного запуску.
- У Білому домі повідомили, що президенти України та США – Володимир Зеленський і Джо Байден – обговорюють можливість надання ЗСУ далекобійних ракет ATACMS.
- За інформацією ЗМІ, в адміністрації президента США Джо Байдена “тихо” обговорюють можливість надати Україні ракети ATACMS.
- У вівторок, 25 липня, США планують оголосити новий пакет військової допомоги для України вартістю до 400 мільйонів доларів, який в основному складається з артилерії, ракет протиповітряної оборони та іншої техніки.
Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.
Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.