США обмежили безвізовий режим для Угорщини – Reuters

Джерело: Reuters.

Сполучені Штати Америки запровадили обмеження для власників угорських паспортів у межах Програми безвізового режиму. Причиною таких обмежень стало те, що Будапешт не усунув уразливості системи безпеки, про які неодноразово говорив Вашингтон.

Зокрема, відносини між урядами цих країн останнім часом ускладнилися через затримку голосування угорського парламенту щодо вступу Швеції до НАТО та обмеження прав ЛГБТК в Угорщині.

У заяві посольства США в Будапешті мовиться про те, що термін дії електронної системи дозволу на подорожі (ESTA) для угорців негайно скоротять з двох років до одного року. За цією схемою дозволять лише разові візити, а не багаторазові.

Також у посольстві США повідомили, що у період з 2011 по 2020 рік Угорщина надала громадянство приблизно одному мільйону людей “без належних заходів безпеки для перевірки їхніх осіб”. Здебільшого це були етнічні угорці, що проживали у сусідніх державах. У такий спосіб уряд Віктора Орбана забезпечив собі додаткові голоси на виборах.

Високопосадовець з уряду США зазначив, що зміна правил стосується лише Угорщини й не торкнеться жодного з інших 39 учасників Програми безвізового режиму.

Також посадовець зауважив, що вразливі місця в системі безпеки Угорщини  виявлено задовго до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Обмеження були введені через день після того, як правляча партія Орбана “Фідес” бойкотувала сесію парламенту, скликану опозиційними партіями для голосування щодо заявки Швеції на вступ до НАТО. Голосування зрештою не відбулося.

Спецпредставник президента США Дональда Трампа Стів Віткофф зробив кілька заяв стосовно причин повномасштабної російсько-української війни. Також він припустив, що Стамбульська угода може нібито стати орієнтиром для мирної угоди між РФ та Україною.

У пункті пропуску “Ягодин” митники виявили майже 28 тисяч камінців, схожих на діаманти, захованих у конструктивній порожнині автобуса, який прямував з Польщі в Україну.

Спецпредставник Трампа Стів Віткофф заявив, що очікує підписання угоди про доступ США до мінеральних ресурсів України цього тижня. Однак, за його словами, сторони повинні піти на певні поступки.

Перша віцепремʼєрка Юлія Свириденко повідомила, що вартість природних ресурсів на тимчасово окупованих територіях України вже перевищує 350 мільярдів доларів.

Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.