США передадуть Україні далекобійні ракети ATACMS, – NBC News
Джерело: NBC News
22 вересня троє офіційних осіб США та представник Конгресу повідомили, що президент США Джо Байден сказав президенту України Володимиру Зеленському, що Сполучені Штати нададуть невелику кількість далекобійних ракет ATACMS для допомоги Україні у війні проти Росії.
Офіційні особи, які говорили на умовах анонімності, не сказали, коли будуть доставлені ракети.
Раніше Байден заявляв, що США поки що не надаватимуть ATACMS Україні, одначе, також не знімають це питання з розгляду в майбутньому.
Сенатори-республіканці Томас Коттон, Роджер Уікер, Сьюзен Коллінз і Ліндсі Грем 16 вересня надіслали листа президенту США Джо Байдену, закликаючи його відправити ракети великої дальності ATACMS українським військовим для використання у війні проти Росії.
Довідка. ATACMS (Army Tactical Missile System) – американська тактична балістична ракета класу “земля — земля”. Виробляє ракети компанія Lockheed Martin. Їх можна використовувати з такими системами, як M270 MLRS, M142 HIMARS та інших модифікацій. ATACMS мають дальність стрільби на відстань 300 км. Однак тут також багато що залежить від модифікації.
- У Білому домі повідомили, що президенти України та США – Володимир Зеленський і Джо Байден – обговорюють можливість надання ЗСУ далекобійних ракет ATACMS.
- За інформацією ЗМІ, в адміністрації президента США Джо Байдена “тихо” обговорюють можливість надати Україні ракети ATACMS.
- За словами офіційних осіб США, адміністрація Байдена, принаймні на цей момент, відмовляється надіслати в Україну ракети великої дальності ATACMS.
- ЗМІ, посилаючись на інформацію від офіційних осіб США повідомили, що вже незабаром Сполучені Штати можуть передати Україні тактичні ракети великої дальності ATACMS для боротьби з російським агресором.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.