США передадуть Україні далекобійні ракети ATACMS, – NBC News

Джерело: NBC News

22 вересня троє офіційних осіб США та представник Конгресу повідомили, що президент США Джо Байден сказав президенту України Володимиру Зеленському, що Сполучені Штати нададуть невелику кількість далекобійних ракет ATACMS для допомоги Україні у війні проти Росії.

Офіційні особи, які говорили на умовах анонімності, не сказали, коли будуть доставлені ракети.

Раніше Байден заявляв, що США поки що не надаватимуть ATACMS Україні, одначе, також не знімають це питання з розгляду в майбутньому.

Сенатори-республіканці Томас Коттон, Роджер Уікер, Сьюзен Коллінз і Ліндсі Грем 16 вересня надіслали листа президенту США Джо Байдену, закликаючи його відправити ракети великої дальності ATACMS українським військовим для використання у війні проти Росії.

Довідка. ATACMS (Army Tactical Missile System) – американська тактична балістична ракета класу “земля — земля”. Виробляє ракети компанія Lockheed Martin. Їх можна використовувати з такими системами, як M270 MLRS, M142 HIMARS та інших модифікацій.  ATACMS мають дальність стрільби на відстань 300 км. Однак тут також багато що залежить від модифікації.

Росія вже вичерпала радянські запаси озброєння. Згідно зі звітом Київського економічного інституту (KSE), потік військової техніки зі складів РФ на передову впав до рівня, що був до 2022 року.

Російська делегація на чолі з головою Ради Федерації РФ Валентиною Матвієнко напередодні прибула до Швейцарії для участі у Шостій Всесвітній конференції спікерів парламентів та інших заходах Міжпарламентського союзу.

28 липня слідчий суддя ВАКС обрав власниці двох компаній – постачальниць продуктів харчування для Збройних Сил України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Агента ФСБ у керівництві “Укртелекому”, котрий передавав ворогу секретні дані про зв’язок у Силах оборони, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.