США передали резервні генератори для українських АЕС

Джерело: Енергоатом

Міністерка енергетики Сполучених Штатів Дженніфер Гренхольм повідомила про надання трьох генераторів для забезпечення резервного живлення українських реакторів у разі аварійних відключень електроенергії.

“Міністерство енергетики США робить черговий внесок у безпеку атомних електростанцій України, передаючи “Енергоатому” три дизельних генератори в зв’язку з агресією Росії”, – написала Дженніфер Гренхольм у Twitter.

Своєю чергою, міністр енергетики України Герман Галущенко подякував за підтримку нашої держави у протистоянні російському енергетичному тероризму.

“З допомогою наших партнерів ми готуємося до зими, яка буде непростою. Тож ця підтримка є дуже значущою для всіх українців, які чекатимуть на світло у своїх оселях”, – сказав він.

Президент НАЕК “Енергоатом” Петро Котін також подякував уряду США та зазначив, що три дизельні генератори потужністю 2,2 МВт, які вже в серпні доправлять на українські атомні станції, є дуже важливими для України.

“Це обладнання буде вкрай необхідним для наших АЕС у разі відключення живлення”.

Триває 1586-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.

Унаслідок російської атаки на Київ у ніч на 28 червня постраждало двоє людей. Найбільше пошкоджень зафіксовано в Дарницькому районі, де виникло кілька пожеж.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.