США передали резервні генератори для українських АЕС
Джерело: Енергоатом
Міністерка енергетики Сполучених Штатів Дженніфер Гренхольм повідомила про надання трьох генераторів для забезпечення резервного живлення українських реакторів у разі аварійних відключень електроенергії.
“Міністерство енергетики США робить черговий внесок у безпеку атомних електростанцій України, передаючи “Енергоатому” три дизельних генератори в зв’язку з агресією Росії”, – написала Дженніфер Гренхольм у Twitter.
Своєю чергою, міністр енергетики України Герман Галущенко подякував за підтримку нашої держави у протистоянні російському енергетичному тероризму.
“З допомогою наших партнерів ми готуємося до зими, яка буде непростою. Тож ця підтримка є дуже значущою для всіх українців, які чекатимуть на світло у своїх оселях”, – сказав він.
Президент НАЕК “Енергоатом” Петро Котін також подякував уряду США та зазначив, що три дизельні генератори потужністю 2,2 МВт, які вже в серпні доправлять на українські атомні станції, є дуже важливими для України.
“Це обладнання буде вкрай необхідним для наших АЕС у разі відключення живлення”.
- В Україні на ремонт вивели енергоблок однієї з АЕС. Своєю чергою, це призвело до зменшення потужності енергосистеми.
- Рівень споживання електроенергії продовжує зростати. Відтак, вчора через спеку у вечірні години споживання зросло на 3% у порівнянні з найспекотнішим днем минулого тижня.
- Через негоду без електроенергії залишились споживачі 110 населених пунктів у чотирьох областях.
- Україна та Данія домовилися про початок співпраці у галузі вітрової енергетики.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.