США передали резервні генератори для українських АЕС
Джерело: Енергоатом
Міністерка енергетики Сполучених Штатів Дженніфер Гренхольм повідомила про надання трьох генераторів для забезпечення резервного живлення українських реакторів у разі аварійних відключень електроенергії.
“Міністерство енергетики США робить черговий внесок у безпеку атомних електростанцій України, передаючи “Енергоатому” три дизельних генератори в зв’язку з агресією Росії”, – написала Дженніфер Гренхольм у Twitter.
Своєю чергою, міністр енергетики України Герман Галущенко подякував за підтримку нашої держави у протистоянні російському енергетичному тероризму.
“З допомогою наших партнерів ми готуємося до зими, яка буде непростою. Тож ця підтримка є дуже значущою для всіх українців, які чекатимуть на світло у своїх оселях”, – сказав він.
Президент НАЕК “Енергоатом” Петро Котін також подякував уряду США та зазначив, що три дизельні генератори потужністю 2,2 МВт, які вже в серпні доправлять на українські атомні станції, є дуже важливими для України.
“Це обладнання буде вкрай необхідним для наших АЕС у разі відключення живлення”.
- В Україні на ремонт вивели енергоблок однієї з АЕС. Своєю чергою, це призвело до зменшення потужності енергосистеми.
- Рівень споживання електроенергії продовжує зростати. Відтак, вчора через спеку у вечірні години споживання зросло на 3% у порівнянні з найспекотнішим днем минулого тижня.
- Через негоду без електроенергії залишились споживачі 110 населених пунктів у чотирьох областях.
- Україна та Данія домовилися про початок співпраці у галузі вітрової енергетики.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.
1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.