США підтвердили передачу Україні ATACMS із дальністю у 165 км

Джерело: коментар Едріен Вотсон журналісту PAP

17 жовтня у Білому домі офіційно підтвердили передачу Україні далекобійних ракет ATACMS, одначе у модифікації із дальністю не 300, натомість 165 км.

Представниця Ради нацбезпеки Білого дому Едріен Вотсон заявила, що США нещодавно надали Україні тип ATACMS, здатний працювати на дальності до 165 км.

Ми вважаємо, що це забезпечить значне посилення бойових можливостей України без ризику для нашої військової готовності, — пояснила Вотсон.

Водночас вона не надала деталей стосовно кількості переданих ракет.

Раніше американське видання The Wall Street Journal, посилаючись на власні джерела, повідомило, що далекобійні ракети були таємно передані в Україну протягом минулих днів. Додавши, що 17 жовтня Україна запустила ATACMS по російських силах, що стало першим випадком, коли це озброєння, надане США, застосовано у повномасштабній війні.

Згодом президент Володимир Зеленський підтвердив виконання домовленостей із главою США Джо Байденом про отримання далекобійних ракет ATACMS.

22 вересня троє офіційних осіб США та представник Конгресу повідомили, що президент США Джо Байден сказав президенту України Володимиру Зеленському, що Сполучені Штати нададуть невелику кількість далекобійних ракет ATACMS для допомоги Україні у війні проти Росії.

Сенатори-республіканці Томас Коттон, Роджер Уікер, Сьюзен Коллінз і Ліндсі Грем 16 вересня надіслали листа президенту США, закликаючи його відправити ракети великої дальності ATACMS українським військовим.

3 жовтня стало відомо, що Міноборони США готове передати Україні частину своїх ракет великої дальності ATACMS, озброєних касетними боєприпасами.

Згодом поінформували, що Джо Байден погодив передачу Україні ракет великої дальності ATACMS після місяців обговорень.

Довідка. ATACMS (Army Tactical Missile System) – американська тактична балістична ракета класу земля – земля. Виробляє ракети компанія Lockheed Martin і їх можна використовувати з такими системами як M270 MLRS, M142 HIMARS та інших модифікацій. ATACMS мають функцію стрільби на відстань 300 км. Однак тут також багато що залежить від модифікації.

  • За інформацією ЗМІ, Білий дім планує передати Україні ракети великої дальності ATACMS, які будуть озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
  • За інформацією ЗМІ, в адміністрації президента США Джо Байдена “тихо” обговорюють можливість надати Україні ракети ATACMS.
  • Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту РФ у тимчасово окупованому Криму.
  • 17 жовтня Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний оприлюднив відео роботи наших армійців із застосуванням американських далекобійних ракет ATACMS по розташуванню російських військ.

Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс здійснив неанонсований візит до України, відвідавши Харків у неділю, 6 жовтня. Місто, яке регулярно зазнає обстрілів з боку Росії, стало ключовою частиною його поїздки.

У понеділок, 7 жовтня, в Україні не очікуються стабілізаційні відключення світла. Проте українців закликають обмежити використання потужних електроприладів.

Сьогодні, 6 жовтня, російські військові завдали удару по Костянтинівці на Донеччині, скинувши три керовані авіабомби. Внаслідок атаки загинула одна людина, ще двоє зазнали поранення.

З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України. The New York Times стверджує це на основі даних, отриманих від колишніх американських високопосадовців.

З початку 2024 року Міноборони кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони понад 900 зразків озброєння і військової техніки, зокрема понад 600 – українського виробництва.