США, Південна Корея та Японія створюють групу для моніторингу санкцій проти КНДР
Джерело: Reuters
Сполучені Штати, Південна Корея та Японія в середу, 16 жовтня, оголосили про створення нової багатонаціональної групи для моніторингу виконання санкцій проти Північної Кореї після того, як Росія та Китай зірвали моніторингову діяльність в ООН.
Механізм, який назвали Багатосторонньою групою моніторингу санкцій, запровадили після того, як у березні Росія відхилила щорічне оновлення групи експертів ООН, яка протягом останніх 15 років спостерігала за виконанням санкцій, спрямованих на стримування ядерної та ракетної програм КНДР.
Команда покликана продовжувати роботу групи ООН, включаючи випуск регулярних звітів про застосування санкцій, і залучатиме участь восьми інших країн.
Нова ініціатива може не мати міжнародної легітимності, наданої операції за підтримки ООН, але могла б більш ефективно контролювати Північну Корею, сказав Ітан Хі Сок Шін, представник юридичний аналітик у Сеульській робочій групі Transitional Justice Working Group.
- Супутники Starlink Ілона Маска зіграли головну роль у сповільненні російського повномасштабного вторгнення в Україну та досі мають критично важливе значення для забезпечення зв’язку ЗСУ на фронті. Імовірно, саме тому Росія готується вивести на орбіту протисупутникову зброю.
- Президент РФ Володимир Путін закликав свій уряд знайти кошти на розробку плану створення космічного корабля з ядерною силовою установкою.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.