США схвалили постачання Україні F-16 з Данії та Нідерландів – Reuters

Джерело: Reuters

Сполучені Штати Америки схвалили надсилання винищувачів F-16 Україні з Данії та Нідерландів, щойно завершиться підготовка пілотів, повідомив американський посадовець.

Україна вже тривалий час закликала надати винищувачі F-16, щоб допомогти протистояти російській перевазі в повітрі.

Вашингтон надав Данії та Нідерландам офіційні запевнення, що Сполучені Штати прискорять затвердження всіх необхідних запитів третіх сторін на передачу F-16 Україні. Дві країни, котрі очолюють навчальну коаліцію з навчання українських пілотів, нещодавно запросили такі гарантії.

Державний секретар Ентоні Блінкен надіслав листи своїм данським і нідерландським колегам із запевненням, що запити будуть схвалені.

Я пишу, щоб висловити повну підтримку Сполученими Штатами як передачі Україні винищувачів F-16, так і підготовки українських пілотів кваліфікованими інструкторами F-16, — наголосив Блінкен у листі до двох офіційних осіб, копію якого отримало агентство Reuters.

За його словами, схвалення запитів третіх сторін дозволить Україні “повною мірою скористатися своїми можливостями, щойно перший набір пілотів завершить навчання”.

Президент США Джо Байден схвалив програми підготовки українських пілотів на F-16 у травні, але поки що не було названо терміни постачань військових літаків.

16 липня Джейк Салліван підтвердив, що США дозволять європейським країнам розпочати навчання українських пілотів на F-16.

На саміті НАТО у Вільнюсі, коаліція з 11 країн на чолі з Данією та Нідерландами офіційно погодилася навчати українців керувати F-16 та, можливо, іншими винищувачами. Європейські офіційні особи заявили, що сподіваються розпочати програму в серпні в Данії, а навчальний центр також буде створено в Румунії.

У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.

Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими  з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.

Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ. 

Прем’єр-міністр Кір Стармер відкидає ідею розмови з російським лідером Володимиром Путіним після негативної реакції на канцлера Німеччини Олафа Шольца за телефонний дзвінок російському диктатору.