США схвалили постачання Україні F-16 з Данії та Нідерландів – Reuters

Джерело: Reuters

Сполучені Штати Америки схвалили надсилання винищувачів F-16 Україні з Данії та Нідерландів, щойно завершиться підготовка пілотів, повідомив американський посадовець.

Україна вже тривалий час закликала надати винищувачі F-16, щоб допомогти протистояти російській перевазі в повітрі.

Вашингтон надав Данії та Нідерландам офіційні запевнення, що Сполучені Штати прискорять затвердження всіх необхідних запитів третіх сторін на передачу F-16 Україні. Дві країни, котрі очолюють навчальну коаліцію з навчання українських пілотів, нещодавно запросили такі гарантії.

Державний секретар Ентоні Блінкен надіслав листи своїм данським і нідерландським колегам із запевненням, що запити будуть схвалені.

Я пишу, щоб висловити повну підтримку Сполученими Штатами як передачі Україні винищувачів F-16, так і підготовки українських пілотів кваліфікованими інструкторами F-16, — наголосив Блінкен у листі до двох офіційних осіб, копію якого отримало агентство Reuters.

За його словами, схвалення запитів третіх сторін дозволить Україні “повною мірою скористатися своїми можливостями, щойно перший набір пілотів завершить навчання”.

Президент США Джо Байден схвалив програми підготовки українських пілотів на F-16 у травні, але поки що не було названо терміни постачань військових літаків.

16 липня Джейк Салліван підтвердив, що США дозволять європейським країнам розпочати навчання українських пілотів на F-16.

На саміті НАТО у Вільнюсі, коаліція з 11 країн на чолі з Данією та Нідерландами офіційно погодилася навчати українців керувати F-16 та, можливо, іншими винищувачами. Європейські офіційні особи заявили, що сподіваються розпочати програму в серпні в Данії, а навчальний центр також буде створено в Румунії.

1 липня президент Володимир Зеленський провів зустріч з двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США, висловивши вдячність зокрема за виділення Конгресом макрофінансової допомоги Україні, водночас акцентувавши на необхідності посилення української ППО.

Відповідно до документа, опублікованого 1 липня, Міжнародний союз електрозв’язку засудив низку інцидентів із втручанням Росії у супутникові системи європейських країн, закликавши припинити глушити GPS-звʼязок.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 1 липня. Ситуація на лінії бойового зіткнення залишається напруженою, але контрольованою. Від початку доби відбулося 161 бойове зіткнення.

В Інституті вивчення війни попередили, що так звана “теорія перемоги” російського президента Володимира Путіна базується на тому, що він “зможе нескінченно прогресувати в Україні”. Аби не стимулюватиме його затягувати війну, Захід має пришвидшивши процес озброєння України.

1 липня Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив, що за перший місяць літа втрати ворога становили близько 33713 осіб особового складу.