США схвалили постачання Україні F-16 з Данії та Нідерландів – Reuters

Джерело: Reuters

Сполучені Штати Америки схвалили надсилання винищувачів F-16 Україні з Данії та Нідерландів, щойно завершиться підготовка пілотів, повідомив американський посадовець.

Україна вже тривалий час закликала надати винищувачі F-16, щоб допомогти протистояти російській перевазі в повітрі.

Вашингтон надав Данії та Нідерландам офіційні запевнення, що Сполучені Штати прискорять затвердження всіх необхідних запитів третіх сторін на передачу F-16 Україні. Дві країни, котрі очолюють навчальну коаліцію з навчання українських пілотів, нещодавно запросили такі гарантії.

Державний секретар Ентоні Блінкен надіслав листи своїм данським і нідерландським колегам із запевненням, що запити будуть схвалені.

Я пишу, щоб висловити повну підтримку Сполученими Штатами як передачі Україні винищувачів F-16, так і підготовки українських пілотів кваліфікованими інструкторами F-16, — наголосив Блінкен у листі до двох офіційних осіб, копію якого отримало агентство Reuters.

За його словами, схвалення запитів третіх сторін дозволить Україні “повною мірою скористатися своїми можливостями, щойно перший набір пілотів завершить навчання”.

Президент США Джо Байден схвалив програми підготовки українських пілотів на F-16 у травні, але поки що не було названо терміни постачань військових літаків.

16 липня Джейк Салліван підтвердив, що США дозволять європейським країнам розпочати навчання українських пілотів на F-16.

На саміті НАТО у Вільнюсі, коаліція з 11 країн на чолі з Данією та Нідерландами офіційно погодилася навчати українців керувати F-16 та, можливо, іншими винищувачами. Європейські офіційні особи заявили, що сподіваються розпочати програму в серпні в Данії, а навчальний центр також буде створено в Румунії.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.