США «стурбовані» планом Росії скасувати ратифікацію заборони ядерних випробувань
Джерело: AL Jazeera
Сполучені Штати заявили, що їх “стурбувала” заява російського посла про те, що Москва скасує ратифікацію договору 1996 року, який забороняв випробування ядерної зброї.
Представник Росії в Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (CTBTO) Михайло Ульянов заявив, що “Росія планує відкликати ратифікацію Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ)”.
“Мета полягає в тому, щоб бути на рівних із США, які підписали договір, але не ратифікували його. Відкликання не означає наміру відновити ядерні випробування”, – сказав він.
Хоча Вашингтон підписав, але не ратифікував ДВЗЯВ, він дотримується мораторію на випробування ядерної зброї з 1992 року.
Відповідаючи на заяву Росії, Державний департамент США заявив, що “стурбований” цим кроком.
“Ми стурбовані сьогоднішніми коментарями посла Ульянова у Відні. Подібний крок будь-якої держави-учасниці марно ставить під загрозу глобальні норми проти ядерних вибухових випробувань”, – йдеться в заяві представника Держдепартаменту.
Росія не повинна “використовувати контроль над озброєннями та безвідповідальну ядерну риторику в невдалій спробі примусити інші держави”, додав Держдепартамент, припустивши, що план Росії відмовитися від ратифікації договору був спрямований на тиск на США та інші країни, які підтримують Україну.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що США, надаючи озброєння Україні, підштовхують Росію до застосування ядерної зброї.
- 28 вересня державне інформаційне агентство KCNA повідомило, що Північна Корея прийняла поправку до конституції щодо ядерної зброї, оскільки лідер країни Кім Чен Ин пообіцяв прискорити виробництво ядерної зброї, щоб стримати те, що він назвав провокаціями США.
- Північна Корея проводить навчання на знак протесту проти навчань союзників. Зокрема у КНДР симулювали ядерний удар по Південній Кореї.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко під час зустрічі з главою делегації Європейського Союзу, заступником генерального директора з питань енергетики Єврокомісії Массімо Гарріба заявив, що росіяни можуть створити умови, які призведуть до ядерного інциденту вже після деокупації Запорізької АЕС.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.