США «стурбовані» планом Росії скасувати ратифікацію заборони ядерних випробувань
Джерело: AL Jazeera
Сполучені Штати заявили, що їх “стурбувала” заява російського посла про те, що Москва скасує ратифікацію договору 1996 року, який забороняв випробування ядерної зброї.
Представник Росії в Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (CTBTO) Михайло Ульянов заявив, що “Росія планує відкликати ратифікацію Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ)”.
“Мета полягає в тому, щоб бути на рівних із США, які підписали договір, але не ратифікували його. Відкликання не означає наміру відновити ядерні випробування”, – сказав він.
Хоча Вашингтон підписав, але не ратифікував ДВЗЯВ, він дотримується мораторію на випробування ядерної зброї з 1992 року.
Відповідаючи на заяву Росії, Державний департамент США заявив, що “стурбований” цим кроком.
“Ми стурбовані сьогоднішніми коментарями посла Ульянова у Відні. Подібний крок будь-якої держави-учасниці марно ставить під загрозу глобальні норми проти ядерних вибухових випробувань”, – йдеться в заяві представника Держдепартаменту.
Росія не повинна “використовувати контроль над озброєннями та безвідповідальну ядерну риторику в невдалій спробі примусити інші держави”, додав Держдепартамент, припустивши, що план Росії відмовитися від ратифікації договору був спрямований на тиск на США та інші країни, які підтримують Україну.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що США, надаючи озброєння Україні, підштовхують Росію до застосування ядерної зброї.
- 28 вересня державне інформаційне агентство KCNA повідомило, що Північна Корея прийняла поправку до конституції щодо ядерної зброї, оскільки лідер країни Кім Чен Ин пообіцяв прискорити виробництво ядерної зброї, щоб стримати те, що він назвав провокаціями США.
- Північна Корея проводить навчання на знак протесту проти навчань союзників. Зокрема у КНДР симулювали ядерний удар по Південній Кореї.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко під час зустрічі з главою делегації Європейського Союзу, заступником генерального директора з питань енергетики Єврокомісії Массімо Гарріба заявив, що росіяни можуть створити умови, які призведуть до ядерного інциденту вже після деокупації Запорізької АЕС.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.