США та Європа замінюють російське ядерне паливо на уран із Нью-Мексико

Джерело: Bloomberg
Наразі приблизно половина світових поставок урану надходить із Росії, що не влаштовує лідерів у США та Європі після вторгнення Росії в Україну. У віддаленому куточку Нью-Мексико знаходився пустий завод, який розбудували й зараз він забезпечує приблизно одну третину попиту США на збагачений уран і знаходиться в процесі збільшення виробництва на 15%.
Поштовхом для такої зміни став напад Росії на Україну. Західні уряди уникали санкцій проти “Росатома”, оскільки це ризикувало завдати шкоди їхнім власним ядерним галузям та економіці.
“Ми несемо витрати через надмірну залежність від Росії щодо ядерного палива. І це не тільки ми, це весь світ”, — сказав Пранай Вадді, радник Білого дому з ядерних питань.
Заплановане розширення у Нью-Мексико для збільшення потужностей буде завершено у 2027 році, і в поєднанні з нарощуванням материнської компанії в Європі цього буде достатньо, щоб покрити частку “Росатома” на американському ринку, сказала Карен Філі, головний виконавчий директор компанії Urenco.
“Ми є дуже розумним рішенням для США”, – сказав Філі. “Збільшення виробництва Urenco було б достатнім, щоб покрити будь-яку прогалину в російському імпорті”.
Кремль висміяв ці зусилля.
“Ця угода виглядає як спроба створити монстра Франкенштейна. Історія показує, що досі працювали лише окремі частини цього “монстра ланцюга поставок””, – йдеться у червневому випуску “Росатома”.
Навіть за умови повної судової преси Заходу може знадобитися п’ять років, щоб повністю відлучитися від “Росатома”, — сказав Ден Понеман, колишній заступник міністра енергетики США.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що Україна фіксує прізвища усіх російських атомників, які приїздять на Запорізьку АЕС, з метою застосування щодо цих осіб міжнародних санкцій.
- Через небажання працівників Запорізької атомної електростанції співпрацювати з окупантами росіянам доводиться привозити на станцію працівників “Росенергоатома”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.