США та Європа замінюють російське ядерне паливо на уран із Нью-Мексико

Джерело: Bloomberg
Наразі приблизно половина світових поставок урану надходить із Росії, що не влаштовує лідерів у США та Європі після вторгнення Росії в Україну. У віддаленому куточку Нью-Мексико знаходився пустий завод, який розбудували й зараз він забезпечує приблизно одну третину попиту США на збагачений уран і знаходиться в процесі збільшення виробництва на 15%.
Поштовхом для такої зміни став напад Росії на Україну. Західні уряди уникали санкцій проти “Росатома”, оскільки це ризикувало завдати шкоди їхнім власним ядерним галузям та економіці.
“Ми несемо витрати через надмірну залежність від Росії щодо ядерного палива. І це не тільки ми, це весь світ”, — сказав Пранай Вадді, радник Білого дому з ядерних питань.
Заплановане розширення у Нью-Мексико для збільшення потужностей буде завершено у 2027 році, і в поєднанні з нарощуванням материнської компанії в Європі цього буде достатньо, щоб покрити частку “Росатома” на американському ринку, сказала Карен Філі, головний виконавчий директор компанії Urenco.
“Ми є дуже розумним рішенням для США”, – сказав Філі. “Збільшення виробництва Urenco було б достатнім, щоб покрити будь-яку прогалину в російському імпорті”.
Кремль висміяв ці зусилля.
“Ця угода виглядає як спроба створити монстра Франкенштейна. Історія показує, що досі працювали лише окремі частини цього “монстра ланцюга поставок””, – йдеться у червневому випуску “Росатома”.
Навіть за умови повної судової преси Заходу може знадобитися п’ять років, щоб повністю відлучитися від “Росатома”, — сказав Ден Понеман, колишній заступник міністра енергетики США.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що Україна фіксує прізвища усіх російських атомників, які приїздять на Запорізьку АЕС, з метою застосування щодо цих осіб міжнародних санкцій.
- Через небажання працівників Запорізької атомної електростанції співпрацювати з окупантами росіянам доводиться привозити на станцію працівників “Росенергоатома”.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.