США, Велика Британія, ФРН та Франція засудили темпи виробництва збагаченого урану Іраном
Джерело: Reuters
28 грудня Франція, Німеччина, Велика Британія та Сполучені Штати спільно засудили збільшення Іраном обсягів виробництва збагаченого урану до 60% чистоти, близького до рівня, який використовується для ядерної зброї.
У заяві союзники не згадали про будь-які наслідки, з якими може зіштовхнутися Іран у зв’язку зі своїми діями, але закликали скасувати рішення та заявили, що залишаються “відданими дипломатичному вирішенню” суперечки щодо ядерної програми Тегерана.
Виробництво Іраном високозбагаченого урану не має надійного цивільного обґрунтування, — мовиться в заяві. — Ці рішення… є безрозсудною поведінкою в напруженому регіональному контексті.
З моменту початку наступу Ізраїлю на бойовиків ХАМАС в сектори Гази, підтримувані Іраном маріонетки посилили свої атаки на судна в Червоному морі і на американські війська в Іраку та Сирії, різко посилюючи напруженість у регіоні.
Ізраїль розпочав свою операцію у відповідь на напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.
26 грудня Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило у доповіді, що Іран скасував уповільнення виробництва збагаченого урану, засудивши рішення, що сприяє розвитку ядерної програми Ірану.
Тегеран відкинув звіт МАГАТЕ, заявивши, що виконує свою програму “відповідно до правил”.
Зауважимо, згідно зі звітом Міжнародного агентства з атомної енергії, Іран має достатньо урану, збагаченого до 60%, для виробництва трьох атомних бомб.
- Іран знову розпочав нарощувати темпи виробництва збагаченого урану, вийшовши на дев’ять кілограмів на місяць, вважає Міжнародне агентство з атомної енергії.
- Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл назвав Китай, Росію та Іран новою “віссю зла” і зазначив, що вони є безпосередніми загрозами для США.
- 14 серпня міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахян заявив, що країна прагне вирішити свою ядерну суперечку зі світовими державами “дипломатичним шляхом”.
- США скасували деякі санкції стосовно Ірану, аби той гарантував, що звільнить п’ятьох громадян США з полону в межах угоди щодо обміну полоненими. Держсекретар Ентоні Блінкен вважає, що їхнє скасування “відповідає інтересам національної безпеки США”.
Новий уряд Німеччини більш жорстко ставитиметься до Росії та активніше підтримуватиме Україну. Лідер партії ХДС/ХСС Фрідріх Мерц, майбутній канцлер, виступав за передачу Києву далекобійних ракет Taurus, а тепер заявив про готовність реалізувати європейську безпеку без допомоги США. Окрім того, партнерами його партії можуть стати “яструби” з відхідного уряду.
Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина повідомила, що Україна та США перебувають на фінальному етапі переговорів стосовно угоди про українські рідкісноземельні метали.
24 лютого Генасамблея ООН підтримала резолюцію проти Росії, яку раніше запропонували Україна з рештою країн Європи.
У записі пресконференції на каналі Офісу президента зникло прізвище Дональда Трампа у фразі Володимира Зеленського, де він говорив, що нинішній президент США “не назавжди”, натомість Україні необхідний мир на тривалий час.
Повітряні Сили щодня фіксують сотні ворожих повітряних цілей, збиваючи ракети, дрони та літаки росіян. З початку повномасштабного вторгнення українське небо стало смертельною пасткою для російської авіації.