США, Велика Британія, ФРН та Франція засудили темпи виробництва збагаченого урану Іраном
Джерело: Reuters
28 грудня Франція, Німеччина, Велика Британія та Сполучені Штати спільно засудили збільшення Іраном обсягів виробництва збагаченого урану до 60% чистоти, близького до рівня, який використовується для ядерної зброї.
У заяві союзники не згадали про будь-які наслідки, з якими може зіштовхнутися Іран у зв’язку зі своїми діями, але закликали скасувати рішення та заявили, що залишаються “відданими дипломатичному вирішенню” суперечки щодо ядерної програми Тегерана.
Виробництво Іраном високозбагаченого урану не має надійного цивільного обґрунтування, — мовиться в заяві. — Ці рішення… є безрозсудною поведінкою в напруженому регіональному контексті.
З моменту початку наступу Ізраїлю на бойовиків ХАМАС в сектори Гази, підтримувані Іраном маріонетки посилили свої атаки на судна в Червоному морі і на американські війська в Іраку та Сирії, різко посилюючи напруженість у регіоні.
Ізраїль розпочав свою операцію у відповідь на напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.
26 грудня Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило у доповіді, що Іран скасував уповільнення виробництва збагаченого урану, засудивши рішення, що сприяє розвитку ядерної програми Ірану.
Тегеран відкинув звіт МАГАТЕ, заявивши, що виконує свою програму “відповідно до правил”.
Зауважимо, згідно зі звітом Міжнародного агентства з атомної енергії, Іран має достатньо урану, збагаченого до 60%, для виробництва трьох атомних бомб.
- Іран знову розпочав нарощувати темпи виробництва збагаченого урану, вийшовши на дев’ять кілограмів на місяць, вважає Міжнародне агентство з атомної енергії.
- Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл назвав Китай, Росію та Іран новою “віссю зла” і зазначив, що вони є безпосередніми загрозами для США.
- 14 серпня міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахян заявив, що країна прагне вирішити свою ядерну суперечку зі світовими державами “дипломатичним шляхом”.
- США скасували деякі санкції стосовно Ірану, аби той гарантував, що звільнить п’ятьох громадян США з полону в межах угоди щодо обміну полоненими. Держсекретар Ентоні Блінкен вважає, що їхнє скасування “відповідає інтересам національної безпеки США”.
У понеділок, 19 травня, Верховний суд США дозволив адміністрації Трампа скасувати правовий захист для 350 тисяч венесуельців, що потенційно може наразити їх на депортацію.
Європа остерігається, що президент США Дональд Трамп відмовляється від своїх зусиль зупинити російсько-українську війну.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з очільником Кремля Володимиром Путіним заявив, що не посилюватиме санкції проти Росії.
Триває 1182-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 975 тисяч осіб.
20 травня відзначають Всесвітній день метролога, Всесвітній день травматолога, Всесвітній день бджіл, Міжнародний день кадровика або День HR менеджера та Міжнародний день п’яниці. Християни сьогодні вшановують мученика Талалея.