США, Велика Британія, ФРН та Франція засудили темпи виробництва збагаченого урану Іраном

Джерело: Reuters

28 грудня Франція, Німеччина, Велика Британія та Сполучені Штати спільно засудили збільшення Іраном обсягів виробництва збагаченого урану до 60% чистоти, близького до рівня, який використовується для ядерної зброї.

У заяві союзники не згадали про будь-які наслідки, з якими може зіштовхнутися Іран у зв’язку зі своїми діями, але закликали скасувати рішення та заявили, що залишаються “відданими дипломатичному вирішенню” суперечки щодо ядерної програми Тегерана.

Виробництво Іраном високозбагаченого урану не має надійного цивільного обґрунтування, — мовиться в заяві. — Ці рішення… є безрозсудною поведінкою в напруженому регіональному контексті.

З моменту початку наступу Ізраїлю на бойовиків ХАМАС в сектори Гази, підтримувані Іраном маріонетки посилили свої атаки на судна в Червоному морі і на американські війська в Іраку та Сирії, різко посилюючи напруженість у регіоні.

Ізраїль розпочав свою операцію у відповідь на напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.

26 грудня Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило у доповіді, що Іран скасував уповільнення виробництва збагаченого урану, засудивши рішення, що сприяє розвитку ядерної програми Ірану.

Тегеран відкинув звіт МАГАТЕ, заявивши, що виконує свою програму “відповідно до правил”.

Зауважимо, згідно зі звітом Міжнародного агентства з атомної енергії, Іран має достатньо урану, збагаченого до 60%, для виробництва трьох атомних бомб.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 липня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень.

3 липня уряд Литви схвалив пропозицію Міністерства національної оборони про вихід з Конвенції, що забороняє використання касетних боєприпасів. Документ розгляне литовський Сейм.

Засновник ГО “Експертний корпус”, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, а нині командир роти 206 батальйону 241-ї бригади ТрО Роман Кулик закликав командування об’єктивно оцінити можливості війська та дослухатися до військових. Військовослужбовець повідомив про втрати у своїй роті через надскладні, як він наголосив, “фантастичні” задачі.

Станом на сьогодні українські міста будують не більше 20% від заявленого президентом Володимиром Зеленським 1 ГВт маневрових потужностей “до зими”.