США виділили Україні $20 млрд кредиту, який гаситимуть коштом заморожених активів РФ
Джерело: мінфін США
Сьогодні, 10 грудня, міністерство фінансів США оголосило про виділення Україні кредиту на 20 мільярдів доларів США. Його гаситимуть коштом заморожених російських активів.
Цей внесок є частиною ініціативи G7 щодо надання кредитів на суму 50 мільярдів доларів США.
“Ці кошти, отримані за завдяки несподіваним надходженням від знерухомлених активів Росії, забезпечать Україні критично важливе вливання підтримки, оскільки вона захищає себе від неспровокованої агресивної війни”, — сказала міністерка фінансів Джанет Єллен.
Штати перерахували кошти до Фонду сприяння інвестиціям у зміцнення фінансового посередництва в Україні (F.O.R.T.I.S. Ukraine FIF) Світового банку, через який вони будуть надані Україні.
- 23 жовтня Рада Європейського Союзу остаточно схвалила виділення Україні кредиту у 35 мільярдів євро коштом відсотків від заморожених російських активів.
- Велика Британія надасть Україні кредит на суму 2,26 млрд фунтів стерлінгів, який погасять з доходів заморожених активів Росії.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.