США запропонували гарантії безпеки країнам, які готові розгорнути війська в Україні – ЗМІ

Джерело: The Telegraph
За повідомленням ЗМІ, Сполучені Штати у приватному порядку запропонували гарантії безпеки для “коаліції охочих” – країн, які готові розгорнути свої війська в Україні у випадку підписання мирної угоди.
Джерела видання повідомили, що американські посадовці “відчинили двері” для надання розвідувальної та логістичної підтримки іноземних військ в Україні, які слідкуватимуть за дотриманням миру.
Водночас невідомо, чи втрутиться американська армія, якщо раптом іноземні війська в Україні зазнають нападу з боку росіян. Саме це питання є найбільш критичним у реалізації плану миротворчих сил.
Ідею “коаліції охочих” просувають президент Франції Емманюель Макрон та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер. У межах їхньої пропозиції війська інших країн будуть розгорнуті в Україні для того, аби не порушувалась мирна угода між Україною та Росією.
Поки надавати допомогу Україні після припинення війни погодились понад 30 країн, хоча й не всі з них готові розмістити війська.
Головне питання полягало у підтримці Сполучених Штатів. Навряд чи американський президент Дональд Трамп погодиться відправити свої війська в Україну, відтак Європа сподівається на інші гарантії безпеки для своїх солдатів.
Публічно Трамп відхиляв заклики надати такі гарантії безпеки, стверджуючи, що найкращою гарантією буде угода з Україною про рідкісно земельні метали, мовляв, американські громадяни, які працюватимуть в Україні, зупинять РФ від нового вторгнення.
Проте у приватних розмовах посадовці США останніми тижнями чітко дали зрозуміти, що готові підтримати ініціативу союзників щодо “коаліції охочих”. Зокрема США згодні ділитись з союзниками розвідданими та забезпечити логістичну підтримку на землі, у повітрі, та у морі.
При цьому деякі британські посадовці наголосили, що важко прогнозувати, яку допомогу зрештою ухвалить Трамп.
Оперативні обговорення щодо “коаліції охочих” були розділені на чотири так звані “відра” військової діяльності – “небо”, “море”, “земля” та “регенерація”.
Перший і другий варіанти передбачатимуть патрулювання європейськими союзниками повітряного простору над Україною та Чорним морем, щоб переконатися, що Росія не порушує мирних умов.
Третій варіант стосується військ, розміщених на землі в Україні.
Очікується, що військова підготовка українських солдатів у Великій Британії переміститься до західної України. Подальше розгортання британських солдатів поза межами цієї обмеженої участі все ще розглядається, наполягають британські джерела.
Також очікується, що після будь-якого мирного врегулювання лінію фронту з Росією займатимуть лише українські солдати, а не західні війська.
Утримання західних військ якомога далі від лінії фронту обмежить шанси втягнення НАТО в конфлікт.
Четвертий напрямок планів коаліції, “регенерація”, стосується того, як українські військові, які зараз вважаються найбоєздатнішою силою в Європі, можуть підтримуватися в довгостроковій перспективі.
Дехто на Даунінг-стріт вважає це найважливішим елементом стримування Росії від чергового вторгнення.
Потрібно буде вирішити, чи можуть європейські союзники продовжувати постачати зброю Україні після припинення вогню, і чи санкціонують США продаж своєї зброї Києву.
За британськими планами, ці чотири різні елементи не обов’язково розгортати одночасно. Відразу після будь-якої угоди про припинення вогню, ймовірно, українські солдати самі забезпечуватимуть стримування, а пізніше до них приєднається коаліція.
З часом може бути додана підтримка європейських літаків, кораблів та військ на землі.
- Президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні повідомив, що найближчими днями мають відбутися “дуже вагомі зустрічі”, які мають наблизити тишу для України.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував перемовини з американським лідером Дональдом Трампом у Римі, куди обидва прибули на похорон Папи Римського Франциска.
За повідомленням ЗМІ, Сполучені Штати у приватному порядку запропонували гарантії безпеки для “коаліції охочих” – країн, які готові розгорнути свої війська в Україні у випадку підписання мирної угоди.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
Агентство Reuters повідомило, що Україна та Європа не підтримують деякі пропозиції США щодо припинення російсько-української війни і натомість висунули власні пропозиції, зокрема щодо територіальних та санкційних питань.
Деякі союзники США дуже занепокоєні угодою про припинення російсько-української війни, запропоновану адміністрацією Дональда Трампа.