США запровадили сотні нових санкцій проти Росії та китайських компаній
Джерело: пресслужба Міністерства фінансів США
1 травня Сполучені Штати Америки запровадили сотні нових санкцій проти Росії через повномасштабне вторгнення в Україну, спрямованих на унеможливлення обходу Москвою заходів Заходу, зокрема через Китай.
Пакет санкцій спрямований на російську військово-промислову базу та її програми хімічного та біологічного озброєння, а також на фізичних і юридичних осіб у третіх країнах, які допомагають Москві купувати компоненти для виробництва зброї.
Сполучені Штати разом з низкою партнерів особливо стурбовані організаціями, розташованими в КНР та інших третіх країнах, які забезпечують критично важливий внесок у військово-промислову базу Росії. Ця підтримка дозволяє Росії продовжувати війну проти України та становить значну загрозу міжнародній безпеці. Майже 300 цілей, на які накладено санкції як Міністерством фінансів, так і Державним департаментом, включають санкції проти десятків суб’єктів, які дозволили Росії придбати вкрай необхідні технології та обладнання з-за кордону.
Міністерство фінансів США наклало санкції на майже 200 цілей, тоді як Державний департамент призначив понад 80 в межах однієї з наймасштабніших дій проти китайських компаній, що підтримують РФ.
США запровадили санкції проти 20 компаній, що базуються в Китаї та Гонконзі, після неодноразових попереджень Вашингтона про підтримку Китаєм російської армії, зокрема під час нещодавніх поїздок міністерки фінансів Джанет Єллен та держсекретаря Ентоні Блінкена до країни.
Підтримка Китаєм Росії є однією з багатьох проблем, які загрожують зіпсувати нещодавнє покращення відносин між найбільшими економіками світу.
Міністерство фінансів постійно попереджало, що компанії постануть перед значними наслідками за надання матеріальної підтримки російській війні, і сьогодні США накладають їх на майже 300 цілей, — зазначила Єллен у заяві.
Посольства Росії та Китаю у Вашингтоні не відповіли на прохання про коментарі.
Сполучені Штати та їхні союзники запровадили санкції проти тисяч об’єктів після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Відтоді Вашингтон намагається боротися з ухиленням від обмежень, зокрема запровадивши санкції проти компаній у Китаї, Туреччині та Об’єднаних Арабських Еміратах.
Міністерство фінансів у середу наклало санкції на майже 60 цілей, розташованих в Азербайджані, Бельгії, Китаї, Росії, Туреччині, Об’єднаних Арабських Еміратах і Словаччині, звинувативши їх у тому, що вони дозволяли Росії “отримувати вкрай необхідні технології та обладнання з-за кордону”.
Стало відомо, що США розробляють пакет санкцій, які включатимуть заборони щодо деяких китайських банків, з метою зупинити підтримку Китаєм російського військового виробництва.
Офіційні особи США повідомляють, що Китай зараз є основним постачальником схем, деталей для літаків, машин й верстатів. За їхніми словами, допомога Пекіна дозволила РФ відновити свій військово-промисловий потенціал.
Відомо, що банки служать ключовими посередниками для комерційного експорту до Росії, обробляючи платежі та надаючи компаніям-клієнтам кредити для торгових операцій.
Офіційні особи США зазначають, що накладення санкцій на банки є варіантом ескалації, якщо дипломатичні ініціативи не зможуть переконати Пекін обмежити свій експорт.
В минулі тижні США посилили тиск на Китай під час приватних зустрічей і дзвінків, попереджаючи, що Вашингтон готовий вжити заходів проти китайських фінансових установ, які займаються торгівлею товарами подвійного призначення.
Раніше Міністерство закордонних справ Китаю назвало санкції проти своїх компаній, зокрема за постачання подвійного призначення, “економічним примусом, односторонністю та залякуванням”.
Зауважимо, в ЄС розпочали розробку 14-го пакету санкцій проти Росії, який планують прийняти до початку літа. Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс зауважив, що пакет міститиме широкий список обмежувальних заходів з акцентом на боротьбу з обходом санкцій. Як приклад, Зокрема мовиться про морський сектор, де РФ намагається порушувати граничну ціну на експорті своєї нафти.
Окрім цього, ЄС має намір вплинути на дочірні компанії західних країн, які працюють за межами Європи та продовжують співпрацювати з РФ.
- Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
- Згідно з даними митниці, поставки вугілля з Росії до Китаю в березні знизились на 21% (6,92 мільйона метричних тонн) через санкції та імпортні тарифи.
- США попереджають, що Китай посилив підтримку Росії, включно з наданням геопросторової розвідки, допомогаючи РФ воювати проти України.
- Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.
- У 2024 році кількість російських мільярдерів у світовому рейтингу Forbes зросла зі 110 до 125 осіб, попри запроваджені західні санкції. Це найвищий результат за історію списку найбагатших бізнесменів світу.
- За даними видання Reuters, російські компанії не можуть ремонтувати нафтопереробні заводи через санкції США.
- Німецька телекомпанія ARD повідомила, що щонайменше дві німецькі компанії беруть участь у реконструкції Росією тимчасово окупованого Маріуполя.
- Міністерство оборони Естонії наказало вилучити з місць продажу, пов’язаних із Силами оборони та іншими підвідомчими установами, товари від виробників, які продовжують працювати в Росії.
- У Міністерстві економіки, торгівлі та промисловості Японії в п’ятницю, 5 квітня, в межах санкцій проти РФ оголосили про рішення заборонити експорт 164 товарів до Росії, включаючи автомобільне моторне мастило та оптичне обладнання.
Після того, як РФ атакувала Україну новітньою ракетою “Орєшнік”, в Росії почали продавати відповідний мерч з Путіним.
Джерело: Марина Гаркава, заступниця міського голови Черкас 22 листопада 2024 року померла Ірина Горенко, мати…
Президент України Володимир Зеленський прокоментував закриття посольств та інших структур 20 листопада через інформацію про можливу масовану атаку росіян по Україні.
Лідер Північної Кореї каже, що “ніколи раніше ворогуючі сторони на Корейському півострові не стикалися з таким небезпечним і гостроим протистоянням, яке могло перерости в найбільш руйнівну термоядерну війну”.
Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.