США зробили виняток із санкцій проти «Газпромбанку» для Угорщини – Сіярто

Джерело: Reuters

19 грудня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що США надали Будапешту виняток із запроваджених нещодавно санкцій проти російського “Газпромбанку”, аби країна надалі проводила платежі за газ.

Глава МЗС Угорщини заявив у Нью-Йорку, що США для забезпечення платежів за газ зробили виняток із нещодавно введених санкцій проти Газпромбанку, — мовиться у повідомленні.

21 листопада США запровадили санкції проти “Газпромбанку”, створивши перешкоду для європейських покупців російського газу. Це один із найбільших російських банків, який виділявся, зокрема, тим, що приймав платежі європейських країн за російські постачання газу та зберігав доступ до системи SWIFT, від якої відключені багато інших російських фінансових інституцій.

Деякі американські обмеження торкалися його й раніше, однак, нові санкції повністю відрізають російський банк від доларової системи.

Під санкції потраплять також дочірні банки у Люксембурзі, Швейцарії, на Кіпрі, у Гонконгу та ПАР.

Крім того, Мінфін США видав попередження для банківського сектора в усьому світі про те, що підключення до російської “Системи передачі фінансових повідомлень”, якою Москва намагається замінити SWIFT, також створить для банків ризики американських санкцій. Банки, особливо великі, відомі тим, що вони уважно ставляться до вимог американських регуляторів і тому дотримуються санкцій навіть у таких країнах, як Китай і ПАР, чиє політичне керівництво не прагне конфронтації з Росією.

Крім цього, під санкції потрапили понад 50 малих та середніх російських банків, котрі зберігали доступ на світовий ринок, і понад 40 дрібних російських депозитаріїв, які використовувалися, як зазначається, для обходу санкцій, після того, як санкції запровадили проти Національного розрахункового депозитарію РФ.

Згодом Сіярто заявив, що Будапешт намагається визначити, як нові санкції США проти РФ можуть вплинути на енергопостачання Угорщини.

  • Нещодавно Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського “Газпромбанку” під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.
  • Лідери країн G7 підтвердили, що запроваджуватимуть санкції проти РФ через війну проти України стільки, скільки буде необхідно.
  • Російський газовидобувний проект Arctic LNG 2 під керівництвом компанії РФ “Новатек” різко, практично до нуля в листопаді, скоротив видобуток газу на своїх родовищах на тлі західних санкцій. Виробництво на російському підприємстві впало до мінімуму за рік.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.

Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.

Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.

16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.