Стефанішина заявила про фінальний етап переговорів щодо угоди про рідкісноземельні метали
Джерело: Ольга Стефанішина/X
Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина повідомила, що Україна та США перебувають на фінальному етапі переговорів стосовно угоди про українські рідкісноземельні метали.
Вона пояснила, що переговори “були конструктивними” і “майже всі ключові деталі вже узгоджені”.
Українська та американська команди перебувають на завершальній стадії переговорів щодо угоди… Ми прагнемо завершити їх якнайшвидше, щоб перейти до підписання угоди. Ми сподіваємося, що лідери США та України зможуть підписати та затвердити її у Вашингтоні якнайшвидше, щоб продемонструвати наші зобов’язання на десятиліття вперед, – написала Стефанішина.
Ukrainian and U.S. teams are in the final stages of negotiations regarding the minerals agreement. The negotiations have been very constructive, with nearly all key details finalized. We are committed to completing this swiftly to proceed with its signature. We hope both US and…
— Olga Stefanishyna (@StefanishynaO) February 24, 2025
Додамо, спецпредставник Трампа Стів Віткофф заявив, що очікує підписання угоди про доступ США до мінеральних ресурсів України цього тижня. Однак, за його словами, сторони повинні піти на певні поступки.
Президент Зеленський “коливався у своєму прагненні до цього тиждень тому”, нагадав спецпредставник, маючи на увазі відмову українського президента від початкової пропозиції США.
Зеленський на пресконференції 23 лютого розповів, що США запропонували йому угоду, за якою Україна на кожен долар отриманої допомоги повинна повернути два. Віткофф не розкрив умови мирної угоди, однак, акцентував, що будь-яка домовленість передбачає, що кожна зі сторін готова чимось поступитися заради досягнення миру, “чи то територіальні поступки, чи то економічні”.
Раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини. Станом на сьогодні на сьогодні українська сторона розглядає інвестиції у корисні копалини з боку європейських країн та Сполучених Штатів, як е”лемент гарантій безпеки”,що працюватиме у “загальній структурі гарантій безпеки”.
Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук сказав у коментарі NHK Japan, що Україна почне “серйозно працювати” над угодою наступного тижня. З понеділка уряд хоче доручити це завдання групі експертів, додав він.
Посадовець додав, що Україна готова співпрацювати зі США, однак прагне отримати конкретні гарантії безпеки. Київ хоче вести конструктивні дискусії та провести саміт із Вашингтоном якнайшвидше, резюмував Стефанчук.
- Угода між США та Україною передбачає створення комерційного фонду, у якому США володітимуть повним фінансовим інтересом, тоді як Україна здійснюватиме фінансування фонду.
- Речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що президент Дональд Трамп упевнений у можливості укласти угоду з Росією щодо припинення війни в Україні чи не наступного тижня.
- Президент США Дональд Трамп оголосив про новий етап переговорів щодо припинення війни в Україні. Про це йдеться в його заяві, опублікованій громадською мережею C-Span.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.