Стефанішина заявила про фінальний етап переговорів щодо угоди про рідкісноземельні метали

Джерело: Ольга Стефанішина/X

Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина повідомила, що Україна та США перебувають на фінальному етапі переговорів стосовно угоди про українські рідкісноземельні метали.

Вона пояснила, що переговори “були конструктивними” і “майже всі ключові деталі вже узгоджені”.

Українська та американська команди перебувають на завершальній стадії переговорів щодо угоди… Ми прагнемо завершити їх якнайшвидше, щоб перейти до підписання угоди. Ми сподіваємося, що лідери США та України зможуть підписати та затвердити її у Вашингтоні якнайшвидше, щоб продемонструвати наші зобов’язання на десятиліття вперед, – написала Стефанішина.

Додамо, спецпредставник Трампа Стів Віткофф заявив, що очікує підписання угоди про доступ США до мінеральних ресурсів України цього тижня. Однак, за його словами, сторони повинні піти на певні поступки.

Президент Зеленський “коливався у своєму прагненні до цього тиждень тому”, нагадав спецпредставник, маючи на увазі відмову українського президента від початкової пропозиції США.

Зеленський на пресконференції 23 лютого розповів, що США запропонували йому угоду, за якою Україна на кожен долар отриманої допомоги повинна повернути два. Віткофф не розкрив умови мирної угоди, однак, акцентував, що будь-яка домовленість передбачає, що кожна зі сторін готова чимось поступитися заради досягнення миру, “чи то територіальні поступки, чи то економічні”.

Раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини. Станом на сьогодні на сьогодні українська сторона розглядає інвестиції у корисні копалини з боку європейських країн та Сполучених Штатів, як е”лемент гарантій безпеки”,що працюватиме у “загальній структурі гарантій безпеки”.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук сказав у коментарі NHK Japan, що Україна почне “серйозно працювати” над угодою наступного тижня. З понеділка уряд хоче доручити це завдання групі експертів, додав він.

Посадовець додав, що Україна готова співпрацювати зі США, однак прагне отримати конкретні гарантії безпеки. Київ хоче вести конструктивні дискусії та провести саміт із Вашингтоном якнайшвидше, резюмував Стефанчук.

Президент США Дональд Трамп під час нещодавньої розмови з європейськими лідерами дав зрозуміти, що вважає цілком реальною перемогу Росії у війні проти України.

П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко запропонував чіткий план дій, як зупинити Росію.

Перехоплені радіопереговори та записи з безпілотників свідчать, що Росія, ймовірно, наказує своїм солдатам убивати українських військовослужбовців, які здаються в полон.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.