Столтенберг: Швеція вступить до НАТО у листопаді
Джерело: Deutsche Welle
24 жовтня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Швеція виконала всі умови для вступу і в листопаді стане 32-м членом Альянсу.
Я радий вітати найближчим часом Швецію як повноцінного союзника НАТО, — зазначив Столтенберг у Брюсселі після зустрічі з прем’єр-міністром королівства Ульфом Крістерссоном.
Водночас, глава Альянсу повідомив, що країни-члени НАТО витратили свої запаси озброєнь, підтримуючи Україну, котра обороняється від російського вторгнення. Тому їм слід наростити виробництво для задоволення своїх потреб та забезпечення своєї оборони, наголосив він.
Він тако зауважив, що швидкість та обсяги виробництва мають значення, оскільки РФ знову готується використовувати зиму як зброю для ведення війни.
Зауважимо, 23 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган подав на ратифікацію до парламенту протокол про вступ Швеції до НАТО.
Швеція та Фінляндія минулого року подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу після вторгнення РФ в Україну. Членство Фінляндії було закріплено у квітні, водночас заявку Швеції все ще стримують Туреччина та Угорщина.
- 9 липня Таїп Ердоган та глава США Джо Байден обговорили заявку Швеції на членство в НАТО.
- Країни НАТО погодили скасування Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України.
- 10 липня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Туреччина погодилася підтримати заявку Швеції на вступ до НАТО.
Сьогодні, 24 грудня, на Сумщині рятувальники потрапили під повторний ворожий удар під час ліквідації пожежі.
У застосунку “Армія+” запроваджено нову програму для військових під назвою “Плюси”, яка надаватиме захисникам різноманітні преференції.
Сьогодні, 24 грудня, в окупованому Бердянську вибухнула автівка. Ймовірно, вона належала голові окупаційної ради міста Василю Нечету.
У вівторок, 24 грудня, російські війська скинули вибухівку з дрона на мирних жителів у Херсонській області. Внаслідок нападу двоє цивільних зазнали поранень.
Українська колядка “Сумний святий вечір” є особливим явищем народної творчості, що виникло у важкі повоєнні роки. Її створення припадає на період після Другої світової війни, коли український народ зазнавав страждань і бореться за свою свободу, яку радянський режим хотів знищити. Колядка є свідченням тих часів, коли святкування Різдва відбувалося на тлі боротьби УПА проти радянської влади, репресій та економічних труднощів.