Столтенберг: Україна та НАТО погодили створити новий Спільний центр з навчання у Польщі
Джерело: пресслужба НАТО
15 лютого міністри оборони країн НАТО зустрілися обговорити питання стримування та оборони Альянсу, а також підтримку України. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг привітав рішення союзників посилити допомогу ЗСУ, створюючи “Коаліції спроможностей”.
Акцентуючи важливість продовження підтримки, Столтенберг привітав зобов’язання партнерів, зокрема з боку Канади, Фінляндії та Норвегії, котрі охоплює такі ключові засоби, як обладнання та запасні частини F-16, а також протиповітряну оборону. Він також привітав те, що група членів Альянсу об’єднується з метою постачити Україні мільйон безпілотників, і що 20 членів НАТО погодилися сформувати коаліцію з розмінування.
Водночас міністри звернули увагу на погіршення умов безпеки для країн Північноатлантичного договору. Одначе, завдяки Steadfast Defender 24, найбільшим навчанням НАТО за минулі десятиліття, які зараз тривають, члени Альянсу демонструють спроможність і перевіряють свою здатність швидко перекидати сили по всьому НАТО для захисту східного флангу.
Під час зустрічі міністри оборони також вирішили створити новий Спільний центр НАТО-Україна з аналізу, навчання та освіти в Польщі для обміну уроками, отриманими під час повномасштабної війни, і створення структури для навчання та підготовки українських військових разом зі своїми колегами з Альянсу.
Разом на членів НАТО припадає 99% усієї військової допомоги Україні, і наша незмінна відданість є важливою для збереження свободи України, – резюмував Столтенберг. – Ми продовжуватимемо підтримувати Київ, для безпеки України та для нашої безпеки.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що європейські члени НАТО та Канада збільшили витрати на оборону до рекордного рівня.
- Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.
- На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
- 14 лютого держави-учасниці ІТ-коаліції завершили підписання Угоди про співпрацю. Учасниками стали Естонія та Люксембург як країни-лідери, а також Бельгія, Данія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна.
- У межах коаліції “Рамштайн” підписали угоду про коаліцію з розмінування України на чолі з Литвою, до якої приєдналися 20 країн. У Брюсселі підписали Протокол про наміри щодо створення коаліції.
- Україна та Латвія створили Коаліцію дронів та радіоелектронної боротьби, до якої приєднуватимуться країни-союзники.
- Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
У Києві правоохоронці викрили 41-річного автомеханіка та 15-річного підлітка, які за гроші виконували замовлення для російських спецслужб. Палії діяли окремо, отримуючи вказівки через Telegram.
Північна Корея, ймовірно, планує збільшити кількість своїх військових та обсяги техніки у Росії для підтримки її війни проти України. Про це повідомили представники військових Південної Кореї, посилаючись на зібрані розвідувальні дані.
Триває 1034-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 776 тисяч осіб.
20 грудня сайт BBC News опублікував новину із заголовком “П’ятеро людей загинули внаслідок удару по російському Курську після смертоносного ракетного обстрілу Києва”. Головним фото до статті обрали зображення українців після російської атаки.
На території РФ знищено склад, на якому зберігались деталі до дронів типу Shahed-136. Сума збитків росіянам становить близько 16 мільйонів доларів.