Столтенберг: Україна та НАТО погодили створити новий Спільний центр з навчання у Польщі
Джерело: пресслужба НАТО
15 лютого міністри оборони країн НАТО зустрілися обговорити питання стримування та оборони Альянсу, а також підтримку України. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг привітав рішення союзників посилити допомогу ЗСУ, створюючи “Коаліції спроможностей”.
Акцентуючи важливість продовження підтримки, Столтенберг привітав зобов’язання партнерів, зокрема з боку Канади, Фінляндії та Норвегії, котрі охоплює такі ключові засоби, як обладнання та запасні частини F-16, а також протиповітряну оборону. Він також привітав те, що група членів Альянсу об’єднується з метою постачити Україні мільйон безпілотників, і що 20 членів НАТО погодилися сформувати коаліцію з розмінування.
Водночас міністри звернули увагу на погіршення умов безпеки для країн Північноатлантичного договору. Одначе, завдяки Steadfast Defender 24, найбільшим навчанням НАТО за минулі десятиліття, які зараз тривають, члени Альянсу демонструють спроможність і перевіряють свою здатність швидко перекидати сили по всьому НАТО для захисту східного флангу.
Під час зустрічі міністри оборони також вирішили створити новий Спільний центр НАТО-Україна з аналізу, навчання та освіти в Польщі для обміну уроками, отриманими під час повномасштабної війни, і створення структури для навчання та підготовки українських військових разом зі своїми колегами з Альянсу.
Разом на членів НАТО припадає 99% усієї військової допомоги Україні, і наша незмінна відданість є важливою для збереження свободи України, – резюмував Столтенберг. – Ми продовжуватимемо підтримувати Київ, для безпеки України та для нашої безпеки.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що європейські члени НАТО та Канада збільшили витрати на оборону до рекордного рівня.
- Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.
- На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
- 14 лютого держави-учасниці ІТ-коаліції завершили підписання Угоди про співпрацю. Учасниками стали Естонія та Люксембург як країни-лідери, а також Бельгія, Данія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна.
- У межах коаліції “Рамштайн” підписали угоду про коаліцію з розмінування України на чолі з Литвою, до якої приєдналися 20 країн. У Брюсселі підписали Протокол про наміри щодо створення коаліції.
- Україна та Латвія створили Коаліцію дронів та радіоелектронної боротьби, до якої приєднуватимуться країни-союзники.
- Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.