Суд у США постановив стягнути з Китаю $24 млрд за приховування даних про COVID-19
Джерело: The New York Times
Федеральний суд штату Міссурі визнав уряд Китаю винним у приховуванні даних про поширення COVID-19 на початку пандемії та ухвалив рішення стягнути з китайської держави близько $24 мільярдів.
Як розповіли у виданні, позов у цій справі було подано до суду апаратом генерального прокурора штату Міссурі у квітні 2020 року, протягом перших місяців пандемії. Влада штату звинуватила Китай у приховуванні інформації про існування небезпечного вірусу та його поширення.
Суддя Стівен Лімбо у своєму рішенні зазначив, що Китай “вводив світ в оману про небезпеку та масштаб пандемії COVID-19”, не ділився з іншими країнами відомими йому даними про вірус, а також припинив експорт до інших країн окремого медобладнання та засобів індивідуального захисту.
За словами судді, ці дії завадили ранній реакції на пандемію у Сполучених Штатах і унеможливили придбання американськими медиками достатньої кількості обладнання та засобів для медичних працівників, які працювали із хворими на COVID-19 та намагалися зупинити поширення вірусу.
Рішення суду в Міссурі визнає винними уряд КНР і керівну Комуністичну партію, місцеві органи влади та Державний комітет з питань охорони здоров’я уряду Китаю.
Генпрокурор штату Ендрю Бейлі заявив про готовність його відомства для оплати штрафу конфіскувати китайські активи, включно з сільськогосподарськими угіддями в Міссурі, а також пообіцяв звернутись до адміністрації президента Дональда Трампа за допомогою у виявленні китайських активів по всій країні та їх вилучення для забезпечення позову.
Згідно з повідомленням, представники Китаю із самого початку відмовилися брати участь у процесі, назвавши позов знущанням із судочинства.
Речник посольства Китаю у Вашингтоні Лю Пен’юй, коментуючи судовий вирок, заявив, що уряд його країни не визнає рішення суду.
“Так званий позов не має фактичної основи, закону чи міжнародного пріоритету. Китай не приймає і не прийме цього”, – сказав він.
Він додав, якщо інтересам Китаю буде завдано шкоди, Пекін рішуче відреагує контрзаходами.
- П’ять років тому – 11 березня 2020 року – Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про пандемію коронавірусу COVID-19 у світі.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.