Суд відмовив Трампу в праві на імунітет у справі про втручання у вибори

Джерело: CNN, Reuters

У США федеральний апеляційний суд постановив, що експрезидент Сполучених Штатів Дональд Трамп не застрахований від судового переслідування за ймовірні злочини, скоєні під час його правління з метою скасування результатів виборів 2020 року.

Зазначається, що колегія з трьох суддів відхилила заяву Трампа про те, що він не може бути притягнутий до відповідальності, оскільки звинувачення стосуються його офіційних обов’язків як президента.

Нині розгляд справи буде зупинено щонайменше до 12 лютого, щоб дати Трампу час на подання апеляції до Верховного суду США.

ДОВІДКОВО. 6 січня 2021 року натовп людей здійснив штурм Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент повинен був затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату і Палати представників довелося тимчасово зупинити, а в Конгресі оголосити локдаун. Пізніше конгресмени все ж зібралися на засідання й оголосили Байдена переможцем виборів.

Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила експрезидента в “підбурюванні до повстання” й 13 січня проголосувала за цією статтею імпічменту. Утім, Сенат не отримав достатньо голосів для того, щоб засудити Трампа.

Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.

У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії. 

ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.