Суд ЄС виключив російських мільярдерів Фрідмана та Авена зі списку санкцій
Джерело: Reuters
В середу, 10 квітня, суд Європейського Союзу постановив виключити російських мільярдерів Михайла Фрідмана та Петра Авена зі списку осіб, які підпадають під санкції ЄС, запроваджені у відповідь на російське повномасштабне вторгнення.
“Загальний суд вважає, що жодна з причин, викладених у перших актах, не є достатньо обґрунтованою, і тому включення пана Авена та пана Фрідмана до списків, про які йде мова, не було виправданим”, — йдеться в заяві суду в Люксембурзі.
Суд постановив, що мільярдери не мали б бути включені до списку санкцій в період з лютого 2022 року по березень 2023 року.
Рішення ЄС у березні 2023 року відновило обмежувальні заходи щодо двох чоловіків, які подали апеляцію.
Суд заявив, що Рада, можливо, має підстави встановити, що Фрідман і Авен мають тісні зв’язки з президентом Росії Володимиром Путіним, але це не демонструє, що ці чоловіки підтримували його дії чи політику проти України, або що вони фінансово підтримували російських керівників.
Фрідман і Авен є основними акціонерами конгломерату “Альфа-Груп”, до якого входять провідний російський приватний банк “Альфа-банк” і його найбільший роздрібний постачальник продуктів харчування X5 Retail Group.
- Російський олігарх Михайло Фрідман, який потрапив під санкції США та ЄС, виграв суд у своєї хатньої робітниці щодо невиплати їй декретних коштів.
- Адвокати російського магната Михайла Фрідмана, який потрапив під західні санкції, заявили, що британські урядовці порадили мільярдеру покладатися на громадський транспорт. Фрідман поскаржився на неможливість перебування у країні через “західні санкції”.
- Компанія російського олігарха Михайла Фрідмана ABH Holdings SA (ABHH) подала позов проти України на суму 1 мільярд доларів. Причина – націоналізація Україною “Сенс Банку”.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.