Світ небезпечно наблизився до межі глобального потепління, – CNN
Джерело: CNN
2023 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, що призвело до того, що світ наблизився до межі глобального потепління.
Як показують дані, глобальне потепління у 2023 році досягло 1,48 градуса за Цельсієм.
Торішні аналізи вже підтвердили, що 2023 рік став найтеплішим за всю історію спостережень, але нові дані, опубліковані у вівторок, 9 січня, свідчать про тривожний стрибок тепла порівняно з 2016 роком, який раніше був найспекотнішим роком.
У 2023 році середня глобальна температура становила 14,98 градуса за Цельсієм, що на 0,17 градуса вище попереднього рекорду, а потепління у світовому океані також досягло нового максимуму.
Дані та аналіз, опубліковані Copernicus — агентство ЄС з моніторингу клімату та погоди — стверджують, що глобальне потепління може погіршитися на початку цього року, прогнозуючи, що 12-місячний період, який закінчується в січні або лютому, ймовірно, перевищить 1,5 градуса.
Глобальна температура неухильно зростала з 1970-х років, поки глобальне потепління не було вперше перевищено на 1 градус у 2015 році, згідно з історичними температурними даними Copernicus. Знадобилося лише вісім років, щоб піднятися ще на пів градуса над доіндустріальним рівнем.
Навіть порівняно з останніми трьома десятиліттями, коли температура була вищою, 2023 рік виділяється. Рік був на 0,6 градуса Цельсія спекотнішим за середній показник 1991-2020 років.
- Через глобальні зміни клімату, які спричиняють скорочення придатних для вирощування кави кліматичних зон, цей напій може відчутно подорожчати.
- Кліматичні зміни можуть спричинити зміну смаку пива в майбутньому. При цьому його вартість зросте у низці регіонів Європи.
- За словами вчених із Саутгемптонського університету, глобальне потепління призводить до того, що деякі види рослин і тварин, що проживають в океані, змушені переміщуватися від екватора у бік полюсів.
15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.