Світ небезпечно наблизився до межі глобального потепління, – CNN
Джерело: CNN
2023 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, що призвело до того, що світ наблизився до межі глобального потепління.
Як показують дані, глобальне потепління у 2023 році досягло 1,48 градуса за Цельсієм.
Торішні аналізи вже підтвердили, що 2023 рік став найтеплішим за всю історію спостережень, але нові дані, опубліковані у вівторок, 9 січня, свідчать про тривожний стрибок тепла порівняно з 2016 роком, який раніше був найспекотнішим роком.

Фото: CNN
У 2023 році середня глобальна температура становила 14,98 градуса за Цельсієм, що на 0,17 градуса вище попереднього рекорду, а потепління у світовому океані також досягло нового максимуму.
Дані та аналіз, опубліковані Copernicus — агентство ЄС з моніторингу клімату та погоди — стверджують, що глобальне потепління може погіршитися на початку цього року, прогнозуючи, що 12-місячний період, який закінчується в січні або лютому, ймовірно, перевищить 1,5 градуса.
Глобальна температура неухильно зростала з 1970-х років, поки глобальне потепління не було вперше перевищено на 1 градус у 2015 році, згідно з історичними температурними даними Copernicus. Знадобилося лише вісім років, щоб піднятися ще на пів градуса над доіндустріальним рівнем.

Фото: CNN
Навіть порівняно з останніми трьома десятиліттями, коли температура була вищою, 2023 рік виділяється. Рік був на 0,6 градуса Цельсія спекотнішим за середній показник 1991-2020 років.
- Через глобальні зміни клімату, які спричиняють скорочення придатних для вирощування кави кліматичних зон, цей напій може відчутно подорожчати.
- Кліматичні зміни можуть спричинити зміну смаку пива в майбутньому. При цьому його вартість зросте у низці регіонів Європи.
- За словами вчених із Саутгемптонського університету, глобальне потепління призводить до того, що деякі види рослин і тварин, що проживають в океані, змушені переміщуватися від екватора у бік полюсів.
Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.
Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.