Сили оборони вразили низку важливих об’єктів на території Росії – Генштаб

Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України

Збройні сили України уночі 20 та 21 червня уразили низку критичних об’єктів на території Росії.

Зокрема вночі 20 червня українські воїни спільно з СБУ вдарили по складу пально-мастильних матеріалів у Тамбовській області РФ та по нафтобазі “Енемська” у Республіці Адигея.

“В районі нафтобази “Енемська” зафіксовано щонайменше п’ять вибухів, після чого почалася пожежа. Підтверджується також ураження складу пально-мастильних матеріалів противника в Тамбовській області. Відомо про пошкодження як мінімум однієї ємності із нафтопродуктами”, – повідомили у Генштабі.

Вже цієї ночі, 21 червня, українськими БпЛА атаковано одразу чотири російські НПЗ – Афіпський, Ільський, Краснодарський та Астраханський.

Також завдано ударів по радіолокаційних станціях і центрах радіоелектронної розвідки РФ у Брянській області та тимчасово окупованому Криму. Інформація щодо ураження ворожих цілей уточнюється.

Щобільше, цієї ночі Сили оборони успішно атакували місця зберігання та підготовки до застосування “Shahed-136/Герань-2”, навчальні корпуси, пункти управління та зв’язку розрахунків цих БпЛА, що розташовані в Краснодарському краї. За результатами бойової роботи зафіксовано серію вибухів та пожежу з подальшою детонацією.

“Сили оборони продовжують вживати всіх заходів, щоб підірвати воєнно-економічний потенціал російських окупантів та припинити збройну агресію РФ проти України. Далі буде…”, – резюмували у Генштабі.

  • У ніч на 21 червня стратегічні об’єкти РФ атакували низкою безпілотників. Після атак виникли пожежі на Ільському НПЗ та поблизу аеродрому у Єйську. Є загиблий та постраждалі.
  • У ніч на 14 червня Україна масовано – з застосування щонайменше 70 безпілотників – атакувала російський аеродром у Морозовську (Ростовська область). Супутникові фото після атаки свідчать про влучання та певні пошкодження.

3 квітня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч із державним секретарем США Марком Рубіо.

​Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.

У Сенаті США запропонували законопроєкт про нові санкції проти Росії на випадок, якщо Кремль відмовиться припинити війну проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.