Синоптики опублікували кліматичну характеристику грудня

Джерело: Укргідрометцентр

Синоптики оприлюднили кліматичну характеристику грудня 2023 року.

Згідно з даними, середня температура повітря останнього місяця року та першого місяця зими буде вищою за норму. Передбачається від -3 до +2 градусів, а у Криму – до 4 градусів. Такі показники на 1-1,5 вищі за норму.

Щодо опадів, то у грудні середньомісячна кількість опадів очікується від 34 до 79 мм. У горах Криму та Карпатах – 81-105 мм, що у межах норми.

Загалом середня місячна температура грудня від -1 до -5 градусів, на Закарпатті та на півдні 0…+2, а у Криму – до +6 градусів.

Абсолютний максимум температури становить +10…+18 , на Прикарпатті та у південних областях до +20, на півдні Криму до +25 градусів.

Абсолютний мінімум температури -24…-32 градуси, у східних, північно-східних областях та на Прикарпатті місцями -35…-38 градусів, на Закарпатті та півдні країни місцями -17…-23 градуси.

Середня місячна кількість опадів складає 30-66 мм, в Карпатах, горах Криму та на Закарпатті місцями 76-139 мм.

У грудні у більшості областей утворюється сніговий покрив, лише на півдні країни сніговий покрив встановлюється не кожного року.

В Укргідрометцентрі нагадали, що кліматична характеристика – це не прогноз, а аналіз на основі багаторічних спостережень за кліматичною ситуацією у грудні.

  • Модель штучного інтелекту GraphCast, яку створила компанія Google DeepMind, зробила точний прогноз погоди на 10 днів менше ніж за хвилину.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

У Польщі вже вчетверте протягом місяця висипали зерно, яке транзитом перевозилося залізницею. Цього разу знищено понад 150 тонн агропродукції.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.